Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Blocant Vitara?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Blocant Vitara?

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	file_85.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	28,7 KB 
ID:	1015167

Smecheria asta functioneaza ca LSD pentru puntea spate?

http://www.lowrangeoffroad.com/revie...9/category/64/

eu asa inteleg si costa 250 USD

iar asta e un blocant pentru fata?

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	ttkickfrontlocker_1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	34,2 KB 
ID:	1015168
    http://www.lowrangeoffroad.com/suzuk...er-system.html

Re: Blocant Vitara?

ala nu este LSD, este o inventie care transmite puterea doar rotii incarcate
    adica daca o roata e in aer, nu primeste putere

vezi acolo explicatia

din cate inteleg cam face zgomot. eu nu mi-as pune asa ceva pentru ca merg zilnic cu masina prin oras
    Ultima editare de Astral; 29.dec.2010, 01:28.
    Suzuki Vitara
    sa sara noroiuuu'

Comentariu

si eu ma gandesc sa-mi dotez vitara mea cu un blocant...oare merita banii?
      An investment in knowledge always pays the best interest.
      Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Comentariu

Deci? Aveti asa ceva pe masina? Cum se comporta? Merita banii?

practic nu teoretic

vitara softop '97(de vanzare): -> ->
        woo cielo '96(de vanzare)
        craysler voyager 2.4 benzinar

Comentariu

merita toti banii
          suzuki vitara 1.6
          yo5PKM
          0763630114

Comentariu

Eu iti spun asa.
            Am avut pe vitara si l-am dat jos. Asta cca acum 1 an. Din 2 motive.
            1. L-am vandut cuiva la un pret foarte bun.
            2. Nu mi s-a parut mare lucru, mai ales ca dura un pic pana sa cupleze. Cateva secunde. Odata cuplat nu mi s-a parut ca face mare branza. Sincer. Dupa ce l-am vandut a trebuit sa ii fac un surubel in diferentialul spate unde a ramas o gaurica de la furtunul de cupru.
            Poate la o masina mai grea face mai mult, dar mie nu mi s-a parut mare branza la vitara, mai ales la suma aia.
            Si mai este montajul. Trebuie sa sti ce faci frate cand montezi dracia aia, noroc cu un mecanic turc care mi l-a pus l avremea aia.
            Eu zic sa cauti o vitara cu blocant, sa o incerci si sa apreciezi singur daca ti se pare o investitie buna. Daca e sa te iei dupa Adam, atunci e bun, daca e sa te iei dupa mine, nu merita, daca te iei dupa altul...
            Gusturile nu se discuta. Inceraca pe pielea ta. Este un pret piperat totusi.
            0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com
            http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro
            Kituri Suspensie Si BodyLift
            Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
            Scuturi Protectie

Comentariu

Postat în original de roly Vezi post
              Eu iti spun asa.
              Am avut pe vitara si l-am dat jos. Asta cca acum 1 an. Din 2 motive.
              1. L-am vandut cuiva la un pret foarte bun.
              2. Nu mi s-a parut mare lucru, mai ales ca dura un pic pana sa cupleze. Cateva secunde. Odata cuplat nu mi s-a parut ca face mare branza. Sincer. Dupa ce l-am vandut a trebuit sa ii fac un surubel in diferentialul spate unde a ramas o gaurica de la furtunul de cupru.
              Poate la o masina mai grea face mai mult, dar mie nu mi s-a parut mare branza la vitara, mai ales la suma aia.
              Si mai este montajul. Trebuie sa sti ce faci frate cand montezi dracia aia, noroc cu un mecanic turc care mi l-a pus l avremea aia.
              Eu zic sa cauti o vitara cu blocant, sa o incerci si sa apreciezi singur daca ti se pare o investitie buna. Daca e sa te iei dupa Adam, atunci e bun, daca e sa te iei dupa mine, nu merita, daca te iei dupa altul...
              Gusturile nu se discuta. Inceraca pe pielea ta. Este un pret piperat totusi.
              lamodelul prezentat nu trebuie nici un fel de furtun si alte prostii
              iar sa cupleze nu are nevoie de nici o secunda ca el este PERMANENT cuplat si decupleaza in viraje,poate tu ai avut altceva pe utilaj care nu merita
              suzuki vitara 1.6
              yo5PKM
              0763630114

Comentariu

Postat în original de dan03 Vezi post
                [ATTACH=CONFIG]94400[/ATTACH]

http://www.lowrangeoffroad.com/revie...9/category/64/

eu asa inteleg si costa 250 USD

cel mai ieftin am gasit pe un site englez, la rs manufacturing, la 160 lire plus transport.

am vorbit cu englezu, livreaza in romania, doar ca pe stoc o sa aiba peste 2 saptamani.

daca este cineva interesat sa dam o comanda in grup, sa se anunte.
                3x Suzuki Jimny
                1x Suzuki Samurai
                Dacia DoubleCab 4x4

Comentariu

Postat în original de adammoga80 Vezi post
                  lamodelul prezentat nu trebuie nici un fel de furtun si alte prostii
                  iar sa cupleze nu are nevoie de nici o secunda ca el este PERMANENT cuplat si decupleaza in viraje,poate tu ai avut altceva pe utilaj care nu merita
                  La modelul ala este altceva.
                  Eu vorbeam de arb, compresor + blocant 10 bolt(cum a fost cazul la mine).
                  Daca tot cumperi, cumpara calitate nu prosti.
                  Ala ce zici tu ca blocheaza la gaz si deblocheaza la ridicare este o catastrofa in trafic.
                  Ia incearca "faci" un giratoriu! Sa mai si fie ud sau nins. Te faci praf.
                  Poate strict pt offroad, dar nici atunci. Asa ca nu ii vad rostul porcariei aleia low budget.
                  Nu mai bagati aberatii in capul oamenilor, nu de alta dar asta deja nu mai este gluma se poate lasa cu chestiuni urate. Doamne Fereste!
                  Scuturi Protectie

Comentariu

La modelul ala este altceva.
                    Eu vorbeam de arb, compresor + blocant 10 bolt(cum a fost cazul la mine).
                    Daca tot cumperi, cumpara calitate nu prosti.
                    Ala ce zici tu ca blocheaza la gaz si deblocheaza la ridicare este o catastrofa in trafic.
                    Ia incearca "faci" un giratoriu! Sa mai si fie ud sau nins. Te faci praf.
                    Poate strict pt offroad, dar nici atunci. Asa ca nu ii vad rostul porcariei aleia low budget.
                    Nu mai bagati aberatii in capul oamenilor, nu de alta dar asta deja nu mai este gluma se poate lasa cu chestiuni urate. Doamne Fereste!
                    Daca cineva vinde inseamna ca exista si cumparatori , am vazut montat pe masini mai grele gen Jeep , Ford ( pe YouTube fireste ) chiar si la Volvo deci nu sunt nebuni toti .
                    Cred ca intrebarea initiala a fost " Smecheria asta functioneaza ca LSD pentru puntea spate?" sau mai interesant " Aveti asa ceva pe masina? Cum se comporta? Merita banii? " , deci roly nu prea ai raspuns , nu esti si tu curios poate totusi ne raspunde cineva care are si ne si arata masina , daca spui direct este o porcarie nu ajungi nicaieri .
                    Daca negi un lucru nu insemna ca nu exista sau ca nu poate fi considerat util , fireste cu limitarile lui.
                    Se mai cheama si Aussie Locker .
                    Cine nu stie, si nu stie ca nu stie, e adormit, trezeste-l.
                    Cine nu stie, si stie ca nu stie, e invatacel, ajuta-l.
                    Cine stie, si stie ca stie, e invatat, insoteste-l.

Comentariu

LSD sau limited slip differential este una, ceea ce este acolo in poze este un autoblocant din cate vad.
                      Un LSD este compus din multe ambreiaje si este folosit preponderent in diferentialele masinilor cu tractiune spate destul de puternice, adica in curbe sa nu se iroseasca toata forta motrica pe o roata si sa se transfere si pe cealalta astfel avand un comportament/tractiune mai buna in curba.
                      Eu cred ca ala este un autoblocant, si de acela spuneam ca este nasol daca il folosesti pe asfalt.
                      Nu stiu de lsd la vitara, dar daca exista este ideal. Mai ales pe suprafete cu aderenta scazuta, oricum LSD-ul nu o sa poata niciodata sa ia locul unui dif blocabil 100%.
                      http://www.youtube.com/watch?v=-S2nD...eature=related
                      Scuturi Protectie

Comentariu

Exista si LSD pentru vitara o vand cei de la Calmini va puteti uita pe calmini.com nu stiu cum se comporta eu am pe spate blocant ARB si eu sunt total multumit de el a meritat banii vitara acum trece prin locuri prin care inainte trebuia sa ma troliez mai ales la incrucisari de punti. In viitor vreau sa pun un LSD pe fata.
                        Offroad Club Sibiu

Comentariu

LSD sau limited slip differential este una, ceea ce este acolo in poze este un autoblocant din cate vad.
                          Un LSD este compus din multe ambreiaje si este folosit preponderent in diferentialele masinilor cu tractiune spate destul de puternice, adica in curbe sa nu se iroseasca toata forta motrica pe o roata si sa se transfere si pe cealalta astfel avand un comportament/tractiune mai buna in curba.
                          Eu cred ca ala este un autoblocant, si de acela spuneam ca este nasol daca il folosesti pe asfalt.
                          Nu stiu de lsd la vitara, dar daca exista este ideal. Mai ales pe suprafete cu aderenta scazuta, oricum LSD-ul nu o sa poata niciodata sa ia locul unui dif blocabil 100%.
                          http://www.youtube.com/watch?v=-S2nD...eature=related
                          dupa cum se vede si in filmulet,lock right de la richmond face cel mai bine fata la test,asa ca nu e o prostie,
                          si da am facut un sens giratoriu cu asa ceva si nu te prapadesti de loc
                          toata chestia este sa te obisnuiesti cu el
                          suzuki vitara 1.6
                          yo5PKM
                          0763630114

Comentariu

Postat în original de minitehnicusro Vezi post
                            cel mai ieftin am gasit pe un site englez, la rs manufacturing, la 160 lire plus transport.

am vorbit cu englezu, livreaza in romania, doar ca pe stoc o sa aiba peste 2 saptamani.

daca este cineva interesat sa dam o comanda in grup, sa se anunte.
                            ti-ai luat? daca nu, ma intereseaza si pe mine.
                            An investment in knowledge always pays the best interest.
                            Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Comentariu

Postat în original de crt82sil Vezi post
                              ti-ai luat? daca nu, ma intereseaza si pe mine.

inca nu, azi l-am sunat pe englez da nu am dat de el. maine insist pana raspunde. marfa trebuie platita in avans. da-mi un mesaj pe privat cu date de contact sa vorbim. uitate pe site daca mai vrei ceva, macar iese transportul mai ieftin. eu cred ca o sa mai iau de la ei si un kit de reductor de 4.16.
                              3x Suzuki Jimny
                              1x Suzuki Samurai
                              Dacia DoubleCab 4x4

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection