Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sfat anvelope Vitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• sfat anvelope Vitara

as vrea sa mi schimb rotile la vitara am gasit un set complet anvelope cu jante cu tot dar au dimensiunea 295/50/15 forteaza transmisia fiind asa de late sau nu o sa mai pot lua viraje .astept un raspuns
    suzuki off road

Re: sfat anvelope

chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat! nu are nimeni dimensiunea asta pe vitara??
    suzuki off road

Comentariu

Incearca si tu o "Cautare".......

Comentariu

Postat în original de ady s Vezi post
        chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat! nu are nimeni dimensiunea asta pe vitara??
        mai degraba nimeni nu a pus asa ceva pe vitara. daca vrei sa fi primu, vei afla ce se intampla cu virajele si transmisia. sa ne tii la curent.
        ancuta_laurentiu@yahoo.com
        tel. 0767585379

Comentariu

Iti spun SIGUR ca arata Bestial masina cu ele!!!!Eu am avut pe o vitara stock,neanaltata,si nu freca la viraje.Bine,cu et negativ -29!
          Daca iti mai pui si niste flanse,te sperii cum arata!De stricat nu cred ca are ce sa strice,astea au fost pe vitara respectiva(trecute in actele germane),din 1996,si masina era ca noua,era cu telescoapele originale si brate,pivoti,totul original,nu era dus nimic.Deci,parerea mea ca nu prea au ce strica.Sunt mii de vitara care au 255/60/15!!!astea sunt cu 4 cm mai late,inaltimea exact la fel,greutatea aproape la fel,poate astea cu 300-500 grame mai grele.
          Oricum,pareri degeaba ceri,ca nu prea a avut nimeni asa late.
          Am mai avut eu la un Samurai de 325/50/15,cu et -49 si j 10,5.Se uite lumea ca la urs cand ieseam pe strada!!!Si nu a avut masina nici pe dr..u!
          Doar ca s legana tare pe sosea,Samuraiul fiind mic si foarte rigid.

Comentariu

eu miam pus anvelope maxxis 8080 de 31 si sunt super ok si sunt usoare
            Mercedes c220-pt sufletu meu
            Vw touareg-de calare
            Suzuki samurai-de rasturnare
            Ford fiesta-de raliu

Comentariu

Re: sfat anvelope Vitara

Referitor la anvelopele de 295 latime, in Targoviste exista o vitara de cativa ani cu astfel de anvelope. N-am reusit sa vorbesc inca cu proprietarul dar se pare ca merge cu ele fara probleme. Oricum arata bestial masina cu astfel de anvelope....

Comentariu

Pune ti cat de late vrei. De rupt nu ai ce rupe, dar trebuie sa sti cateva lucruri:
                O sa tragi de volan ca un nebun, o sa faci bodybuiding si sa te fereasca sfantul sa intrii pe niste santuri/sleauri, cum fac tir-le in asfalt vara ca o ia vitara pe unde vrea ea si iti smulge volanul din mana 1-2.
                Plus, cu talonul mic o sa te zguduie.... shake machine
                Partea pozitiva este ca franarea(pe uscat) si stabilitatea in viraje creste simtitor, iar optic... este pur o chestie de gust
                0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com
                http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro
                Kituri Suspensie Si BodyLift
                Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
                Scuturi Protectie

Comentariu

trebuie sa iei in calcul si ce zic politistii de dimensiunile alea
                  An investment in knowledge always pays the best interest.
                  Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Comentariu

Acum daca este sa te iei dupa politisti cu vitara circuli numai cu 205/75 R15.
                    Si eu care urmeaza sa imi pun '33, cred ca m apun la zid si ma executa direct
                    Scuturi Protectie

Comentariu

Salut!
                      Are dreptate Roly la faza cu sleaurile din asfalt,eu am pe masina 255/60/15 si ,cand sunt sleauri,daca nu sunt atent isi schimba brusc directia de mers,te poti trezi oricand pe contrasens.La 90 la ora pe o distanta de vreo 20 de km,pe DN 1A am facut bataturi la mana cat am tinut de volan!
                      Nu vrei sa stii cat am strans din c...ur cand am intrat in primavara lui 2009 pe centura Bucurestiului,noaptea,pe ploaie torentiala cu circulatie bara la bara,nu vedeam mai nimic, si, din 50 in 50 de metri,din cauza sleaurilor din asfalt, imi smucea volanul brusc parca incerca cineva sa mi-l smulga din mana spre banda din sens opus,unde la fel se circula bara la bara!Cred ca a fost cea mai grea jumate de ora de condus din viata mea!
                      Dar cu toate astea tot 255/60/15 am pe masina .As fi foarte curios cum arata alea de 295!
                      Bafta si daca ti le iei sa pui poze!

Comentariu

vine primavara ... vin noroaiele

am nevoie de cauciucuri ... "civilizate" de noroi

cat intra maxim la o Vitara fara inaltare?

sunt dispus sa decupez aripi/praguri si eventual montat flanse

Comentariu

195/80 am avut eu pe ea profil simex fara inaltare si dupa cu sl de 5
                          Dupa am vrut mai mult si mai mult si am ajuns la '31. Si daca stau sa ma gandesc am inaltat-o efectiv ca sa pot pune gume mai mari.
                          Scuturi Protectie

Comentariu

pai 195/80 e dimensiunea standard ... normal ca nu ai nevoie de inaltare

eu ma gandesc sa pun 215/80 ... si daca mai este nevoie decupez din aripi

Comentariu

iarasi gresesti, dimensiunea standard este 205/75
                              oricum sa tai din aripi numai ca sa pui niste gume(si mici) mi se pare foarte ciudat, plus poti sa ai gumele lui papuc tot o sa freci cu burta pe jos si tot ramai.
                              Macar fa i un body home made, e pacat pt niste 215-ri sa tai din aripi.
                              Bineinteles, este doar o parere personala!
                              Scuturi Protectie

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection