Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achizitie Vitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sfat achizitie Vitara

Salut

Sunt nou pe aici si as dori un sfat de la voi (mai experimentati decat mine)...
    La ce sa ma uit la o Vitara inainte sa o cumpar... Cumva sa imi dau seama daca merita sau nu ..... Ce sa verific si ce probleme ar putea aparea.......
    M-am uitat prin post-urile anterioare dar nu am vazut asa ceva....

Re: Sfat cumparare Vitara

Incearca sa dai o cautare dupa "sfat achizitie", doar in titluri.......sunt cel putin 4-5 astfel de topicuri doar pt Vitara........

Comentariu

Le-am citit cam pe toate...
      Ce ma interesa cel mai mult ar fi informatii in legatura cu rugina.....
      Care este gradul acceptat de rugina la o vitara din 95;
      Ce si cum sa verific la ea inainte sa dau banii...
      asa in gemneral am vazut-o ea mere ok dar am vazut ca pe jos are ceva rugina si nus ce sa zic in legatura cu asa
      stiu ca e o boala a lor dar cum as putea sa aflu cat de bolnava e....
      la motor, cutie la ce sa ma uit?
      E cumav ceava service in Oradea care mi-ar putea da un raspuns de incredere.
      Multymesc

Comentariu

Sunt cati-va colegi in Oradea, posesori, care te-ar putea ajuta
        1995 Nissan Patrol 2.8
        Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate, isi omoara toti elevii.

Comentariu

sunt topicuri pe tema asta doar ca trebuie sa cauti.
          In mare, rugina au toate, da jos mocheta la pasager, pana la tabla, acolo daca nu are rugina e beton masina.
          Rugina nu este cel mai mare adversar ci nepasarea si nesimtirea, daca tehnic este ok, atunci nu i bai.
          Sa nu fie ruginit sasiul, si punctele de pe caroserie unde se sprijina pe sasiu, 8 la numar, 6 sunt vizibile bine.
          Sa functioneze 4x4 in hi/low, sa cupleze mrl-le sa nu auzi sunete suspecte.
          Daca grupul moto-propulsor este ok atunci estul prea putin mai conteaza.
          Sa nu ai scurgeri de lichide si sa nu fie diferentialul fata sudat(destul de la moda in ultima vreme).
          In general sunt masinute solide.
          Verifica sub masina traversa fata(intre lonjeroane) chiar sub cutie, daca respectiva este indoita, nenorocita, harjonita inseamna ca a vazut la viata ei ce nu trebuia sa vada fara un scut si atunci merita sa iti pui semne de intrebare.
          Sunt multe care trebuie/merita verificatem, dar mai cauta pe forum, sau vb cu cate un coleg sa te ajute la alegerea masinii, eu ti l recomand cu drag pe Florin Parcalab, un om foarte serios si corect
          0763651150 / suzukivitararo@yahoo.com
          http://www.suzuki-vitara.ro / http://www.market4x4.ro
          Kituri Suspensie Si BodyLift
          Suzuki Vitara, Jimny, Daihatsu Feroza, Mitsubishi Pajero, L200, Opel Frontera
          Scuturi Protectie

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection