Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Fara fata,bara spate,roof rack vitara


dulceanu ionel

Postări Recomandate

Nu sunt posesor de vitata dar am sa prezint executia unor lucrari realizate cu multa pasiune ca sursa de inspiratie pt iubitorii acestei masini.Lucrarile au fost facute de mine si de cos la o bijuterie de masina dupa niste poze de la un patrol si adaptate la vitara.

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Este facuta modificarea la Rar de culoare si apar doua culori.M-am interesat si eu la rar si dc ai mai mult multe culori iti trec in carte multicolor si nici nu costa mult.Mai atasej pozele pt ca unele le-am incarcat cam mici.

140420112258.jpg

140420112259.jpg

140420112260.jpg

140420112261.jpg

150420112267.jpg

180420112273.jpg

190420112277.jpg

190420112278.jpg

190420112280.jpg

26042011138.jpg

26042011140.jpg

26042011141.jpg

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Felicitari, frumoasa lucrare. Totusi cred ca nu prea ai de unde sa o ridici cu un hi lift la nevoie. Avand in vedere ca trebuie sa fac si eu ceva asemanator, intreb, ce tabla ati folosit? ce grosime?

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Nasol , foarte nasol .

Drumul neasfaltat , curtea fara gresie , tevile ruginite , meseriasii betivi .

Nasol , foarte nasol .

Bara spate are in spate ranforsari pentru placa port cirlig , iar in bara fata care s-a dorit replica ARB este de asemenea placa de troliu verticala , cu troliul montat cu bazele spre fata , schimbind pozitia reductorului , care are maneta de comanda actionata 'de la distanta ' cu un arbore flexibil .

Nasol , foarte nasol .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

tabla de 3mm , 4 mm , 5 mm , la divese componente .

Pentru hilift noi am folosit intodeauna ridicarea de urechea de tractare din bara , folosind un ochet .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Felicitari, frumoasa lucrare. Totusi cred ca nu prea ai de unde sa o ridici cu un hi lift la nevoie. Avand in vedere ca trebuie sa fac si eu ceva asemanator, intreb, ce tabla ati folosit? ce grosime?

Tabla pe bare este de 3 mm dar pe interior barele sunt casetate si ranforsate puternic.Hi lit-ul se foloseste usor prin cele doua urechi in care vin ochetii sau direct bagat ciocul hi liftului in ochet.Urechile alea sunt facute din platbanda lata de 14 mm si vin in prelungirea lonjeroanlor pt o forta mare de tractare.carligul de remorcare are niste ranforsari pe interior foarte zdarova.

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

daca se poate si daca aveti o poza din lateral?

sunt curios cum se vede inaltata si cu gume 255. ma gandesc sa o inalt si eu pe a mea.

multumesc.

 

auzi la el...curtea fara gresie...:ha:

foarte nasol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Felicitari ,:br:br

Super lucrare ,am si eu o intrebare ce diametru are teava pentru roof rack ,este teava neagra de instalatii ?

 

Mersi si spor la treaba in continuare .

Teava este de 3/4 si este de instalatii.Executia portbagajului la vitara este dificila deoarece trebuie sa-i adaptezi prinderile pt ca nu are plafon .

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

hop si eu cu intrebare; unde sunt suruburile de prindere la bara spate ca vad ca are si ceva tabla in jos,gen scut.

frumoasa ,eu nu o faceam asa lata.pana la stopuri doar.

Suruburile sunt frumos pe sub bara.Asa a fost dorinta posesorului sa fie mai masiva ca sa para mai nervoasa si da foarte bine cu rotile late,nefiind facuta pt off-road s-a mers pe aspect.

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

fara nici o suparare dar mi se par mult prea masive.ati lucrat frumos baieti, foarte trainic si puteti fi mandri de munca voastra.oricum gusturile nu se prea discuta...dati innainte

PS.: daca nu e pt off la ce foloseste troliul? sau si ala e pentu aspect? sau sunt doar rolele si un cablu de 1 m cu carlig in fata?:wink::grin::grin::grin:

2slow and 2 furious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Este si troliu, complet functional , cu electrica relocata . ideea este ca troliu va face mai usoara lansarea/recuperarea peridocului .In afara de asta , cu el poate proprietarul sa mai faca ce-i pofteste inima .

Desi ideea initiala a fost ca masina va face iesiri de familie si tractare de barca pe peridoc , in primul weekend dupa ce si-a recapatat masina posesorul a busit grupul fata si o planetara , a rontait un MRL...

Si-a ales dimensiunile pentru bare si roofrack in timp real , comparind masina lui Sclipici , care e facuta tehnologic corect , cu tendinte practice in teren .Chiar daca are un aspect masiv , oricum Vitara e scurta si unghiurile fata /spate inca mai sint bune .

Si se pare ca nu-i suficient de masiva . As pune pariu ca va trece la clasa mare . N-as pune pariu daca la tractoare ( Y60 - vinatoare , pescuit , teren - fara regrete ) sau la limuzine (Y61 - mai ...contemporane ) .Nu-i o chestie de ' daca ' , ci una de ' cind '.

Probabil cind se va satura sa nu-i incapa bagajele ...

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

despre design si masivitate nu ma pronunt ca nu ma pricep la moda

insa imi place tare mult lucrarea ca executie

daca va asfaltati curtea puteti sa va apucati de afaceri pt ca lucrarile vor arata mai bine decat la firme cu nume si pretentii

felicitari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

pleoapele alea pentru faruri de unde le aveti?

Pleoapele sunt facute la o firma care se ocupa cu fibra de sticla.

Esti din Vulcan,jud.Brasov?

Fiecare zi trebuie trăită ca și cum ar fi ultima..

Off-road Alyon Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Re: Fara fata,bara spate,roof rack vitara

 

Regret , dar au fost facute la comanda . Nu cred ca le poti comanda la firma care le-a executat .

... sa fim corecti pana la capat !

Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare