Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp


pasek

Postări Recomandate

Salut baieti,

ma bate gindul sa-mi iau o Vitara lunga cu ac, motorul de 2000 136cp; masina este pentru asfalt 85% restul pescuit la munte

Ce sfaturi aveti?

Consumul am vazut ca e cam mare... se justifica?

Cum trage masina asfalt/teren?

Piese de schimb scumpe sau nu?

Pe la dezmembrari gasim?

Cam ce bube au in general?

Va multumesc anticipat pentru sfaturi,

Mihnea

In rest we are the best!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

arrow, am incercat de vreo patru ori sa-ti trimit un mesaj privat dar nu merge

lasa-mi un nr de telefon te rog

Multumesc

In rest we are the best!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

Multumesc pentru informatii. Ma cam batea gindul sa dau Pajero al meu si sa-mi iau o Vitara lunga si ceva bani... dar nu stiu daca merita. Din cite vad consumul e tot ala, piesele tot cam asa, confortul nu se compara... sint intr-o mare dilema :roll:

Editat de Astral
In rest we are the best!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

...Din cite vad consumul e tot ala, piesele tot cam asa, confortul nu se compara... sint intr-o mare dilema :roll:

 

daca ai un model de Pajero care consuma 8.5% benzina si gasesti piese la pretul de Vitara ... vreau si eu unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

daca merg linistit sub 100 scot 8.5 dar de motorina ! piese : alternator nou 700 ron, pivot vreo 150... etc

nevasta-mea ma bate la cap ca Mitzi e prea mare pentru ea. mie imi place; va rog convingeti-ma s-o schimb pe Mitzi :hl nu vreau tensiuni in familie :))

 

P.S. Am avut

IMG_1370.JPG.8e8ec8e9a3e4c7f84c34818d21333352.JPG

In rest we are the best!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

salut-am avut si eu Vitara V6 ce pot sa spu era comoda puternica mergea chiar foarte bine (65000km) ca noua era-dar era buba ca la o fortare in offroad imediat a aparut cataitul la motor la lant pe de altfel era ok

-cu consumul statea bine-normal in jur de 15si sincer in offroad daandui bocanci mia consumat si 70% deci merge merge dar e putin cam mult-la vitara 1.6 gasesti piese ieftin si mult dar la V6si 2.0l difera cam orce piesa si e mai rar si mai scump-

-daca mergi frumusel cu ea pentru strada si slow offroad atunci e ok solida si merge tare dar daca o calci un pic nu prea rezista si iti maninca zilele

-sorry dar asta este doar o parerea -ia o ca atare-decizia e a ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

In final ce ai facut?

Am si eu un V6 si sunt foarte multumit de ea dar nu fac off road cu ea ....eu sunt genul „mai de vara” nu de alta dar e si de oras si de mers la munte. consumul este ok pt ea.....problema pe care am intampinato eu este ca se gasesc destul de greu piesele spre deloc... dar cu toate astea merita...... Cand cu „buburuza” ta de Jeep scoti din mega noroi un ML 4.0 diesel eu zic ca face toti bani. Ia o frate si ne-om descurca noi

S o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara lunga 136 cp

 

pima la urma am schimbat uleiul, filtrele, caut sa cumpqr articulatiile de la coloana de directie ( singurul lucru care ar mai fi de schimbat) si NU am mai updatat anuntul de vinzare la Pajero ... cred ca o sa ramin cu el :grin:

In rest we are the best!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare