Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

monsterica

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• monsterica

salut ,

bine v-am gasit, sunt Laur din Bucuresti si sunt mandrul posesor de vitara din 95 de vreo 4 luni.

motorizare 1.6, 16v, modificari cam ce se vede prin poze si un kit de inaltare suspensie.

Fișiere atașate
    Ultima editare de Laurentiu L; 15.aug.2011, 11:10.
    you can go faster .. but i can go everywhere

Re: monsterica

Bine ai venit!
    Masina de Anglia, cu stopuri in bara spate.
    Ce modificari o mai asteapta?

Comentariu

poate niste gume mai adecvate pentru noroi
      suzuki vitara 1.6
      yo5PKM
      0763630114

Comentariu

Postat în original de adammoga80 Vezi post
        poate niste gume mai adecvate pentru noroi
        avand in vedere ca 90% sunt on road ma coafeaza destul de bine astea pe care le am. dar... dar nu am scos din calcul un set de roti pt off.

Postat în original de pavel_vn Vezi post
        Bine ai venit!
        Masina de Anglia, cu stopuri in bara spate.
        Ce modificari o mai asteapta?
        da masina e din anglia modificata cu volan pe stanga. cum ti-ai dat seama?
        Ultima editare de Astral; 17.aug.2011, 20:48.

Comentariu

Postat în original de darkrider
          da masina e din anglia modificata cu volan pe stanga. cum ti-ai dat seama?
          a nimerit bineinteles.
          putea la fel de bine sa fie de olanda cu fendere de fat boy.

foarte faina masina. chiar e de strada, joasa si lata, vopsita polisata.
          felicitari de achizitie si cati mai multi kilometri de autobanda (de unde?)
          ancuta_laurentiu@yahoo.com
          tel. 0767585379

Comentariu

Stopurile din bara, ii tradeaza originea britanica. Sunt si bare fara stopuri in GB, dar si aceasta varianta. Ma insel, Laure?

Comentariu

Postat în original de pavel_vn Vezi post
              Stopurile din bara, ii tradeaza originea britanica. Sunt si bare fara stopuri in GB, dar si aceasta varianta. Ma insel, Laure?
              nu ai cum sa te inseli, doar esti vitarist pe viata
              un exemplu pt ceea ce vrei tu sa zici e englezoiul asta. ia uite cata bara are in spate

tel. 0767585379

Comentariu

e frumoasa tare, zic eu sa o lasi on road, e pacat.
                In prezent: Suzuki Escudo LWB 1.6 16v 101 cp, 1993, RHD
                In trecut: Vitara SWB 1.6 8v 80 cp, 1993, cabrio, injectie - stock

Comentariu

multumesc pentru "thumbs up" ... offroader inrait nu sunt dar daca am nevoie sa ajung undeva off cred ca isi va face treaba si asa cum este echipata acum. nu zic ca nu am incercat noroi dar mi-a dat destule emotii cu cauciucurile astea :D

p.s. autostrazi la noi ... hmmm unde? :)))))))))))

Postat în original de ancuta_laurentiu Vezi post
                  a nimerit bineinteles.
                  putea la fel de bine sa fie de olanda cu fendere de fat boy.

foarte faina masina. chiar e de strada, joasa si lata, vopsita polisata.
                  felicitari de achizitie si cati mai multi kilometri de autobanda (de unde?)
                  de joasa e joasa dar nu stock, am pus un kit de inaltare suspensie , si urmeaza sa ii inalt pragurile, poate pe viitor un body lift si cauciucuri mai inalte dar look-ul il las asa.
                  Ultima editare de Astral; 17.aug.2011, 20:48.

Comentariu

scuze de poluare a topicului. eu as zice sa lasi masina cum e fara sa o inalti pt ca o vei trasforma in altceva. da jos kitul de suspensie si nu-i pune body lift. mai sus ai avut un exemplu de unu care a vrut sa ajunga la cer cu masina sa. a bagat in ea destui bani ca sa isi ia un audi 4x4 din 2005 in coace.
                    o face ea treaba in teren dar e urata in draci.
                    tel. 0767585379

Comentariu

scuze de poluare a topicului. eu as zice sa lasi masina cum e fara sa o inalti pt ca o vei trasforma in altceva. da jos kitul de suspensie si nu-i pune body lift. mai sus ai avut un exemplu de unu care a vrut sa ajunga la cer cu masina sa. a bagat in ea destui bani ca sa isi ia un audi 4x4 din 2005 in coace.
                      in legatura cu body lift am spus poate pe viitor, dar legat de suspension lift e montat in poza, si sincer m-a ajutat pentru ca fara el imi atingeau cauciucurile fata in praguri cand vitam maxim, acum nu se mai intampla. plus ca masina avea garda cat un logan :) acum e cum trebuie . cat despre masina din poze no way... vitara mea nu va ajunge asa

Comentariu

las-o asa, daca o inalti ii strica look-ul sportiv, eventual un sistem audio,2 baterii :)), chip tuning, oglinzi incalzite, scut motor briz brizuri dastea merge pe ea daca tot vrei sa bagi bani in ea

Comentariu

Postat în original de zaharel91 Vezi post
                          las-o asa, daca o inalti ii strica look-ul sportiv, eventual un sistem audio,2 baterii :)), chip tuning, oglinzi incalzite, scut motor briz brizuri dastea merge pe ea daca tot vrei sa bagi bani in ea
                          :) chip tuning ... nu vreau sa pape mai mult e ok la 10 in oras, sistem audio nu sunt aadeptul de a merge cu manelele la maxim in oras :)))))) mi se trage de la motocicleta, prefer sa aud motorul cum toarce, oglinzi incalzite ar merge dar mai bine bag banii in bucsi de poliamida decat in prostii si da la un scut ma gandeam si eu

Comentariu

sper ca nu la mine te referi caci atunci esti terminat la cluj
                            on topic: si eu zic sa lasi masina doar cu acel kit de suspensie caci dupa un body lift ai foarte multe de realiniat,precum barile pragurile,tre sa modifici bullbaru
                            suzuki vitara 1.6
                            yo5PKM
                            0763630114

Comentariu

Postat în original de darkrider Vezi post
                              :) chip tuning ... nu vreau sa pape mai mult e ok la 10 in oras, sistem audio nu sunt aadeptul de a merge cu manelele la maxim in oras :)))))) mi se trage de la motocicleta, prefer sa aud motorul cum toarce, oglinzi incalzite ar merge dar mai bine bag banii in bucsi de poliamida decat in prostii si da la un scut ma gandeam si eu
                              da, merg si bucsile, poti sa ii pui si piese heavy duty ca sa nu le mai schimbi niciodata :))
                              evacuarea atunci, pentru sunet

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection