Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

monsterica

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Laurentiu L
    a răspuns
    Re: monsterica

Postat īn original de koais Vezi post
    Foarte frumos accesorizat monsterica! Bravos! O achizitie f buna!

Intrebare:
    Cat te-a costat schimbarea volanului cu totul, materiale + manopera si daca se merita (scartaie, partaie, trozneste, nu functioneaza comutatoare/butoane)?

Daca nu poti raspunde aici, da-mi, te rog un PM
    sal,

asa am luat-o cu conversia facuta. de functionat nu functionau toate dar acum sunt ok toate butoanele. in rest prinderile din ce am vazut sunt ok si inca nu am pierdut nimic pe drum :))

Lasă un comentariu:

• DKW
    a răspuns

Asa a cumparat-o, gata modificata.

Lasă un comentariu:

• koais
    a răspuns

Foarte frumos accesorizat monsterica! Bravos! O achizitie f buna!

Intrebare:
    Cat te-a costat schimbarea volanului cu totul, materiale + manopera si daca se merita (scartaie, partaie, trozneste, nu functioneaza comutatoare/butoane)?

Daca nu poti raspunde aici, da-mi, te rog un PM

Lasă un comentariu:

• Laurentiu L
    a răspuns

Postat īn original de DKWraith2Anen Vezi post
    Lasa ca usor-usor ajungi si pe off, doar i-ai facut botezul pe noroaie!
    Sa-ti traiasca Monsterica!
    merci de urare dkw-ule

Lasă un comentariu:

• DKW
    a răspuns

Postat īn original de darkrider Vezi post
    avand in vedere ca 90% sunt on road ma coafeaza destul de bine astea pe care le am. dar... dar nu am scos din calcul un set de roti pt off.
    Lasa ca usor-usor ajungi si pe off, doar i-ai facut botezul pe noroaie!
    Sa-ti traiasca Monsterica!

Lasă un comentariu:

• Laurentiu L
    a răspuns

Postat īn original de Marse Vezi post
    Am crezut ca stergatoarele au tradat volanul pe dreapta... "Meseriasii" care au mutat volanul n-au dus treaba pana la capat
    da stergatoarele sunt pe invers dar nu e deranjant, si ar mai fi antena pe partea dreapta

Lasă un comentariu:

• Marse
    a răspuns

Postat īn original de pavel_vn Vezi post
    Stopurile din bara, ii tradeaza originea britanica. Sunt si bare fara stopuri in GB, dar si aceasta varianta. Ma insel, Laure?
    Am crezut ca stergatoarele au tradat volanul pe dreapta... "Meseriasii" care au mutat volanul n-au dus treaba pana la capat

Lasă un comentariu:

• Laurentiu L
    a răspuns

Postat īn original de kokane Vezi post
    ce cauciucuri ai? dimensiuni.
    din cauza jantelor care sunt foarte late j10 cele mai inguste care le-am putut potrivi au fost de 255 , si din cauza ca sunt capos m-am aruncat la 255/60/15

acum merg de minune cu suspension lift si arata si ele a cauciucuri de "4x4" nu de cart :D

Postat īn original de pescarul Vezi post
    Frumoasa rau masina... Imi place rosul acela de la jante Ii mai trebuie niste bare pe spate si e gata
    da astept pm de la tine
    Ultima editare de Astral; 17.aug.2011, 20:47.

Lasă un comentariu:

• pescarul
    a răspuns

Frumoasa rau masina... Imi place rosul acela de la jante Ii mai trebuie niste bare pe spate si e gata

Lasă un comentariu:

• kokane
    a răspuns

multumesc pentru "thumbs up" ... offroader inrait nu sunt dar daca am nevoie sa ajung undeva off cred ca isi va face treaba si asa cum este echipata acum. nu zic ca nu am incercat noroi dar mi-a dat destule emotii cu cauciucurile astea :D

p.s. autostrazi la noi ... hmmm unde? :)))))))))))

ce cauciucuri ai? dimensiuni.

Lasă un comentariu:

• vlad.ioan
    a răspuns

:) chip tuning ... nu vreau sa pape mai mult e ok la 10 in oras, sistem audio nu sunt aadeptul de a merge cu manelele la maxim in oras :)))))) mi se trage de la motocicleta, prefer sa aud motorul cum toarce, oglinzi incalzite ar merge dar mai bine bag banii in bucsi de poliamida decat in prostii si da la un scut ma gandeam si eu
    da, merg si bucsile, poti sa ii pui si piese heavy duty ca sa nu le mai schimbi niciodata :))
    evacuarea atunci, pentru sunet

Lasă un comentariu:

• adammoga80
    a răspuns

Postat īn original de ancuta_laurentiu Vezi post
    scuze de poluare a topicului. eu as zice sa lasi masina cum e fara sa o inalti pt ca o vei trasforma in altceva. da jos kitul de suspensie si nu-i pune body lift. mai sus ai avut un exemplu de unu care a vrut sa ajunga la cer cu masina sa. a bagat in ea destui bani ca sa isi ia un audi 4x4 din 2005 in coace.
    o face ea treaba in teren dar e urata in draci.
    sper ca nu la mine te referi caci atunci esti terminat la cluj
    on topic: si eu zic sa lasi masina doar cu acel kit de suspensie caci dupa un body lift ai foarte multe de realiniat,precum barile pragurile,tre sa modifici bullbaru

Lasă un comentariu:

• Laurentiu L
    a răspuns

Postat īn original de zaharel91 Vezi post
    las-o asa, daca o inalti ii strica look-ul sportiv, eventual un sistem audio,2 baterii :)), chip tuning, oglinzi incalzite, scut motor briz brizuri dastea merge pe ea daca tot vrei sa bagi bani in ea
    :) chip tuning ... nu vreau sa pape mai mult e ok la 10 in oras, sistem audio nu sunt aadeptul de a merge cu manelele la maxim in oras :)))))) mi se trage de la motocicleta, prefer sa aud motorul cum toarce, oglinzi incalzite ar merge dar mai bine bag banii in bucsi de poliamida decat in prostii si da la un scut ma gandeam si eu

Lasă un comentariu:

• vlad.ioan
    a răspuns

las-o asa, daca o inalti ii strica look-ul sportiv, eventual un sistem audio,2 baterii :)), chip tuning, oglinzi incalzite, scut motor briz brizuri dastea merge pe ea daca tot vrei sa bagi bani in ea

Lasă un comentariu:

• Laurentiu L
    a răspuns

Postat īn original de ancuta_laurentiu Vezi post
    scuze de poluare a topicului. eu as zice sa lasi masina cum e fara sa o inalti pt ca o vei trasforma in altceva. da jos kitul de suspensie si nu-i pune body lift. mai sus ai avut un exemplu de unu care a vrut sa ajunga la cer cu masina sa. a bagat in ea destui bani ca sa isi ia un audi 4x4 din 2005 in coace.
    o face ea treaba in teren dar e urata in draci.
    in legatura cu body lift am spus poate pe viitor, dar legat de suspension lift e montat in poza, si sincer m-a ajutat pentru ca fara el imi atingeau cauciucurile fata in praguri cand vitam maxim, acum nu se mai intampla. plus ca masina avea garda cat un logan :) acum e cum trebuie . cat despre masina din poze no way... vitara mea nu va ajunge asa

Lasă un comentariu:

Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection