Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Portare aer conditionat de vitara 2.0 6V 5 usi pe 1.6 3 usi /cabrio


sergiu_ro

Postări Recomandate

Salutare!

 

Detin o vitara 2.0 6V 5 usi cu aer conditionat "modern" - cel butoane electrice pentru directionarea fluxului de aer si as vrea sa stiu daca poate fi portat pe o vitara 1.6 in 3 usi model cabrio (soft & hard top) care nu este prevazuta din fabrica cu asa ceva.

 

As dori sa fac un schimb intre cele 2 masini (sa schimb partea centrala de bord si restul componentelor aferente).

 

A mai incercat cineva asa ceva sau aveti idee daca este posibil?

 

Motiv: circul mult mai des cu vitara scurta pe timp de vara si cand mai merg pe drumuri prafuite parca nu mi-e draga asa de tare varianta geam sau trapa deschisa ....

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Portare aer conditionat de vitara 2.0 6V 5 usi pe 1.6 3 usi /cabrio

 

o solutie mai ieftina ar fi sa mergi primul din coloana si in orice caz mai repede decat se ridica praful !

:h5

 

on topic: n-am idee, dar stiu senzatia si chiar e naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Portare aer conditionat de vitara 2.0 6V 5 usi pe 1.6 3 usi /cabrio

 

cauta o instalatie de pe o masina de 1.6.ai un compresor care potriveste pe bloc si conducte si radiator si multe altele.ma indoiesc ca vei putea monta compresorul de pe v6 pe 1.6 4 linie fara modificari majore.nu stiu exact dar nu cred k sunt la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Portare aer conditionat de vitara 2.0 6V 5 usi pe 1.6 3 usi /cabrio

 

Multumesc pentru sugestie!

 

In cele din urma daca portarea nu se poate realiza cu usurinta voi apela la o solutie de genul acesta (cautat la dezmembrari o instalatie functionala).

 

Oricum mai astept pareri, poate cineva a incercat acest lucru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare