Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie Vitara ...


Pharmacistu

Postări Recomandate

CE ziceti de ofera asta:

http://auto.plius.lt/skelbimas/lengvieji-automobiliai/suzuki-vitara/id-1922131

 

 

vit.JPG.6a0a55cfecd922e62d05737ce5d80662.JPG

 

Masina poate ramane inmatriculata in LT la ceva prieteni de acolo.

 

M-au atras jantele cu ET mare care se vad bine scoase in afara si existenta altor jante si pneuri de iarna. Ce ziceti?

 

Masina va fi mai mult de fun, putin teren, mers pe coclauri la tara - soft off road. La ce sa fiu atent?

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ajutor achizitie Vitara ...

 

este foarte ok masinuta. O masina de genul asta se alege mai mult cu sufletul si mai putin cu ratiunea. Daca este sa o iei la bani marunti, sigur vei gasi si rugina sub overfendere, si vreo scurgere de ulei, si vre-un tzumburus lipsa la vreun plastic. In special ca lituania este o tara destul de friguroasa, unde zapezile sunt frecvente si sarea pe drum de asemenea, asteapta-te sa fie cava rugina ascunsa. So what? Fiecare masina second are parti bune si parti proaste, dar in timp, cu pasiune , rabdare si calm se rezolva absult orice. Nu gasesti compromisul perfect decat la dealerul de masini noi.

Daca merge si iti place si vrei asa ceva go for it.

Daca esti genul carcotas si nehotarat, salveaza-ti timp si nervi si uit-o....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-u totul de acord. Ma astept la chestiuni de genul asta. Intrebam doar daca vedeti voi ceva cu totul nerecomandat in poze - de exemplu rotile foarte late.

 

Cum ajung acolo merg sa o vad. Daca ruleaza fara prea mult fum si nu pic din masina prin gaurile de la rugina, am luat-o.

 

De acord. Ma astept la chestiuni de genul asta. Intrebam doar daca vedeti voi ceva cu totul nerecomandat in poze - de exemplu rotile foarte late.

 

Cum ajung acolo merg sa o vad. Daca ruleaza fara prea mult fum si nu pic din masina prin gaurile de la rugina, am luat-o. La pretul asta nu se paote cere prea mult...

Editat de f_zoltan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie Vitara ...

 

daca rotile alea late nu ating niciunde, nu vad care ar fi problema. Nu sunt totusi niste roti enorme care sa necesite alte rapoarte in grup, par a fi tot pe 15-16.

 

Singurul inconvenient este ca odata cu latimea anvelopei creste si consumul, iar pe timp de iarna scade eficienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat achizitie Vitara ...

 

Miercuri ajung in LT sa o vad pe dorita de mai sus.

Intre timp am mai vazut una similara: 2.0 136 cp din 1996 cu cca 250 000 km documentati, cu AC, trapa, geamuri electrice, tot fucntional dar.... ruginiiittaaaa rau de tot la praguri - spate si aripi (zona capacului de la rezervor). Rugina nu e ascunsa ci pronuntata si in anumite zone tabla e gaurita rau de rugina.

 

Am inteles ca toate au rugina, asa ca nu gresesc daca aloc ceva buget si pentru tinichigeire - vopsitorie completa ulterior achizitiei. MI-a placut mult de tot din cauza AC-ului si pt ca era f ingrijita la interior. Ma ingrijoreaza rau insa rugina - daca tabla e rupta/gaurita la praguri, banuiesc ca nu ar fi probleme sa puna tinichigiul praguri noi - se gasesc ca piesa de schimb si pentru masini din 1996 nu?

 

wawa, citind posturile tale incep sa ma infectez si eu putin de microbul asta Vitara si cred ca iti voi urma pasii.

Editat de Pharmacistu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat achizitie Vitara ...

 

Am gasit o Vitara 1.6 din 94 dar am vazut ca are 48kw(65 cp) .Nu stiam de motorizarea aceasta,care e treaba?Nu scrie nici daca e 8v sau 16v.As dori cateva detalii inainte de a contacta vanzatorul.Multumesc!

Daca te rogi la Dumnezeu lumea spune ca esti o persoana religioasa.Daca Dumnezeu iti vorbeste, lumea spune ca esti nebun.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare