Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

se aude un zgomot cand cuplez 4x4


jordy_seba

Postări Recomandate

salutare!

de ceva vreme,atunci cand cuplez 4x4 se aude in fata la roata dreapta un carait si roata nu trage.apoi,dupa cateva secunde se aude cum cupleaza si brusc smuceste si apoi roata trage.de unde ar putea fi problema?

si inca un lucru:tot la rotile din fata se aude in timpul mersuluiun fel de zgomot,nu as putea sa zic exact cum ,ceva de genul ca ar freca ceva(placutele le-am verificat si sunt bune)

daca are cineva vreo idee,multumesc mult anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se aude un zgomot cand cuplez 4x4

 

sunt automate.

revizie :niciodata de cand am cumparat-o(in august 2010)asta spre rusinea mea

cum se incalzeste putin am sa fac treba asta ,dar as vrea sa stiu in ce consta revizia la ele ,se poate face si acasa sau musai la un service?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se aude un zgomot cand cuplez 4x4

 

zgomotul pe care il auzi se numeste....zgomot de cuplare! :ha:

 

Verifica Mrl-urile. Cel mai bine la un service ...ar putea fi o chestie micuta sau sa trebuiasca sa le inlocuiesti..

From all the things I've lost, I miss my mind the most [Mark Twain]

Land Rover - Discovery 2 (Largareta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se aude un zgomot cand cuplez 4x4

 

vad ca razi nu gluma!poate nu m-am exprimat corect dar cu siguranta nu e zgomot la cuplare.se aude ca si cum ar scapata ceva ,ca si cum ar patina doua roti dintate ,si asta pret de cateva secunde si apoi trosneste ceva si apoi cupleaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se aude un zgomot cand cuplez 4x4

 

... sau ca si cum ar patina ceva pe niste caneluri si nu angreneaza ? Eu cred ma Mihail are dreptate, ia uite cum arata un MRL pe dinauntru:

 

 

1836883183_MRLautomat.JPG.e427d3535056687e014ed156f0c5c2d9.JPG

Editat de u2_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: se aude un zgomot cand cuplez 4x4

 

exact asa se aude .cred ca e de la mrl-uri

dar am sa stept sa se mai incalzeasca putin ca la noi la vaslui e cam "frigut".(-13 grade dimineata si 2 -3 la pranz)

si daca e ceva stricat la ele ce ar trebui sa observ?mai pot fi reconditionate sau trebuie schimbate?si daca trebuie schimbate cam cat e perechea ?

multumesc mult de ajutor si sa auzim numai de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare