Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vreau sa pun artizanal gpl pe VITARA,cine stie,cine ARE ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Vreau sa pun artizanal gpl pe VITARA,cine stie,cine ARE ?

Eu am pus instalatgie GPL Tomaseto su STAG 100, pe Vitara 1,6 8V si am cam 1-1,5l gaz mai are consumul ca pe benzina.
    Diferenta de putere in teren este mica ~10% in opinea mea.
    BUtelie de 40l, 28 efectiv, sunt foarte multumit.

La cat costa (~1.700 lei) am preferat sa o montez official sa o trec in cartea de identitate si sa merg linistit ca nu patesc nimic.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1158.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	1,67 MB 
ID:	973789Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1217.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	1,65 MB 
ID:	973790
    Ultima editare de Adi BV; 21.iun.2015, 13:29.

Comentariu

Am avut eu instalatie normala si m-a disperat pana am dat-o jos. Dadea detonatii puternice in carcasa filtrului de aer de ii zbura capacul de la locul lui. A trebuit sa pun o supapa cu unic sens pe capacul cutiei filtrului de aer in asa fel incat la detonatii sa nu zboare capacul. In cele din urma mi-a distrus debitmetrul si am dat-o jos si am pus secventiala cu sensor map. Acum masina merge minunat si datorita sensorului are raspuns instantaneu la acceleratie. Cu cea veche trageam de ea ca de o martoaga.

Comentariu

Postat în original de brusture k. Vezi post
        Am avut eu instalatie normala si m-a disperat pana am dat-o jos. Dadea detonatii puternice in carcasa filtrului de aer de ii zbura capacul de la locul lui. A trebuit sa pun o supapa cu unic sens pe capacul cutiei filtrului de aer in asa fel incat la detonatii sa nu zboare capacul. In cele din urma mi-a distrus debitmetrul si am dat-o jos si am pus secventiala cu sensor map. Acum masina merge minunat si datorita sensorului are raspuns instantaneu la acceleratie. Cu cea veche trageam de ea ca de o martoaga.
        De aceea cea secventiala este mai buna/ scumpa. Se pot regla timpii de aprindere cu injectoarele, momentul trecerii gaz/ benzina si invers, relantiul etc etc, totul prin din calculatorul instalatiei.
        Rateurile la secventiala sunt pe evacuare si nu pe admisie..
        Pana sa trec la secventiala, am distrus 5 debitmetre.
        Un minus la aceste instalatii e faptul ca sunt complexe si reparatiile costa bani si service-uri.

La motoarele de 8 valve injectie monopunct nu merita secventiala.
        ancuta_laurentiu@yahoo.com
        tel. 0767585379

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection