Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cum se sparge grupul pe fata

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: cum se sparge grupul pe fata

Postat în original de claudiu2509 Vezi post
    sunt sigur ca prin alte tari mai mari si mai bine dezvoltate comunitatile offroad sunt mai numeroase ceea ce ar conduce catre inovatii in tuning. dar foarte important... la noi a pus cineva planetare de ford? din punctul meu de vedere nu este suficient sa se potriveasca doar ca si piesa. adica sa "intre". din pacate si la vitara mea diesel a "INTRAT" un grup de aluminiu.
    Super intrebare: a incercat cineva asa ceva?
    ceea ce era interesant si avea strict legatura cu subiectul:
    ca sa nu faci asta

pui asta

sau asta

\

laur, e cu dedicatie, e de la vitara aia care-ti placea tie

cum se face asta, scrie in topicul de acolo. asta ca sa nu dai banii pe fonta si ca sa previi.

acum, cu planetarele... alta treaba. as incerca de la hilux.
    Ultima editare de air_wolf; 11.sep.2013, 22:48.
    The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500
    4x4MANIA is where we are !!!
    “ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Comentariu

eu as merge pe mitsubishi cu planetarele,ori cele de la 3500 benzina sau daca nu cele de 2800 diesel
      sunt mai apropiate
      Ultima editare de Astral; 12.sep.2013, 11:33.
      suzuki vitara 1.6
      yo5PKM
      0763630114

Comentariu

mitsu de 2800 diesel are planetare mai tari decat cele verzi?? ar fi interesant de stiut un pret pt asa ceva
        O fi apa, o fi vin, o fi pipi de rechin
        0764135553

Comentariu

planetare am gasit pe original. (sh) . problema mea e ca nu gasesc grup la masina si ma uit cum trece si toamna si se pune prafu pe ea. mai nou a primit si un chit de conversie frana de pe tambur pe disc si e dureros sa bagi niste bani si sa te uiti la ea. asta e. mai asteptam
          O fi apa, o fi vin, o fi pipi de rechin
          0764135553

Comentariu

Postat în original de adammoga80 Vezi post
            eu as merge pe mitsubishi cu planetarele,ori cele de la 3500 benzina sau daca nu cele de 2800 diesel
            sunt mai apropiate
            Salut!

Sigur se potrivesc planetarele de mitsubishi la vitara? Eu am rupt azi o planetara si vreau sa stiu daca am posibilitatea sa pun alta mai heavy duty decat cea verde originala de vitara...
            An investment in knowledge always pays the best interest.
            Dacă crezi că educaţia este scumpă, să vezi ignoranţa cât te va costa.

Comentariu

se poate adapta la o adica
              ai nevoie de planetara,ai nevoie de pinion planetar si ai nevoie de planetara intermediara
              eu la mitsubishi am vazut motoare crapate,imburdate,bari de torsiune rupte dar planetara inca nici o data
              si nu trebuie trecut cu vedere greutatea masinii si puterea motorului,si cuplu
              suzuki vitara 1.6
              yo5PKM
              0763630114

Comentariu

Nu e topicul dedicat aici , dar am zis sa incerc si eu o intrabare .
                Am un prieten , posesor de GV , 1.6 din 2003 care a reusist performanta sa sparga grupul fata ( aluminiu ) . Masina e inaltata 6 cm doar cu flanse la arcuri ( si-a comandat kit complet cu bucse mai mici si flanse de amortizor ) , anvelope Hankook MT 215/75R15 .
                Sa caute un grup identic in dezmembrari sau exista ceva mai bun ?
                Trebuie coborat grupul sau merge si asa ?

Comentariu

Recomandat este sa investeasca 300e intrun grup de fonta...si nu mai are moarte.
                  Cu modificari incomplete la suspensie...si cauciucuri agresive...va sparge grupuri de aluminiu incontinu...
                  Poate o sa i sa para scump grupul de fonta...dar va scapa de probleme.
                  Eu am gasit si la 1000ron grupul pe olx.
                  https://www.olx.ro/oferta/grup-fata-...a-IDaC9yb.html
                  vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure
                  toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada
                  SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Comentariu

Pretul e decent , dar oare se potrivește ?
                    Grupuri similare din al am primit oferte de la 200 euro , deci tot pe acolo .

Comentariu

Se potriveste fara probleme.
                      vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure
                      toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada
                      SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Comentariu

Procesare...
                      X

Sqreen | Runtime Application Protection