Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Confectionare hardtop vitara


crystty09

Postări Recomandate

Va salut. citisem acum ceva timp ca ar fi o firma sau cineva care confectioneaza hardtopuri pentru vitara. Tot aici as vrea sa va intreb daca a avut cineva probleme cu incuietoarea sau balamalele de la portbagaj. Cand merg pe drum denivelat face un zgomot foarte enervant.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Confectionare hardtop vitara

 

Daca te referi la usa spate de la portbagaj, se poate regla! Asta daca balamalele sunt ok. Daca nu, schimba-le si se regleaza dupa. La mine si capota si usa de la portbagaj aveau joc in balamale si trosneau la maxim! Am schimbat balamalele care aveau joc, le-am reglat si gata cu lautarii la maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Confectionare hardtop vitara

 

Da . Despre usa din spate este vorba. Si la capota am avut probleme . Langa balamaua din stanga s-a fisurat tabla. Acolo am rezolvat. O sa incerc sa vad si pe spate ce se intampla. Mie la prima vedere mi s-a parut a fi de la incuietoare. O sa merg la mecanic sa vad ce e de facut. Multumesc pentru sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Confectionare hardtop vitara

 

Pentru atat te duci la mecanic?? In partea de jos a usii este ghidajul.

Iti trebuie o cheie de 10 sa reglezi usa si ramai cu malai sa bei si o bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Confectionare hardtop vitara

 

Va salut. citisem acum ceva timp ca ar fi o firma sau cineva care confectioneaza hardtopuri pentru vitara. Tot aici as vrea sa va intreb daca a avut cineva probleme cu incuietoarea sau balamalele de la portbagaj. Cand merg pe drum denivelat face un zgomot foarte enervant.

Va multumesc.

 

 

 

hardtop de vitara se confectioneaza al cluj.daca te intereseaza,da un PM si iti dau nr omului

Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare