Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Propleme cu pompa de benzina


fondist

Postări Recomandate

Salut am un Suziki Vitara fabricatie 1991 pe care am achizitionat-o in anul 2009 intr-o stare greu de descris:grin: dar cu ajutorul unui prieten si a timpului scurs de atunci am inlocuit cam tot(caroserie,prelata,scaune ets)

In 2013 vara am decis sa dau jos caroseria pentru a aplica ceva tabla cat si a suda sasiul in zonele critice, tot de atunci am probleme cu pompa din rezervor adica pana acum am schimbat 6 pompe( de logan,mitsubisci,focus,mondeo golf) rezultatul toate se ard.

Am fost la un servis unde au motivat ca ar incarca prea mult 14.6 asa am inteles.Eu cu mecanica sunt in pom :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propleme cu pompa de benzina

 

Cel mai mult cred ca rezistat undeva la3-4 luni.am avut una si cu o saptamana alta de o luna si cel mai putin 2zile.Dar pe ultima nu o mai pun la socoteala ca poate a fost deja defecta.Am sa incerc zilele astea sa dau rezervorul jos si sa schimb conductele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Propleme cu pompa de benzina

 

Cel mai mult cred ca rezistat undeva la3-4 luni.am avut una si cu o saptamana alta de o luna si cel mai putin 2zile.Dar pe ultima nu o mai pun la socoteala ca poate a fost deja defecta.Am sa incerc zilele astea sa dau rezervorul jos si sa schimb conductele.

 

ai verificat si returul si returul?

se poate sa fie suprasolicitat pompa din cauza ca returul este opturat si benzina nu se reintoarce in rezervor

suzuki vitara 1.6

yo5PKM

0763630114

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare