Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Cum putem creste puterea?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• drytur87
    a răspuns
    Re: Cum putem creste puterea?

Super de abia astept sa ma apuc de treaba 😁 multumesc pentru sfat 😁

Lasă un comentariu:

• adammoga80
    a răspuns

Postat īn original de drytur87 Vezi post
    Buna ziua am un vitara in 3 usi, l am inaltat 10 cm si as vrea sa i mai pun o pereche de cauciucuri silverstone 31/10.5 R15 pentru ca raman suspendat cu ea si asa s ar mai ridica putin, dar nu stiu daca o sa mai poata face fata in teren si daca o sa le poata duce in teren accidentat fiind destul de mari, cum as putea sa i maresc puterea ? se poate pune ceva turbo la motor de 1.6 8v sau se poate modifica ceva in cutie, am inteles ca sunt ceva pinioane pentru cutia de transfer raport 4.24 care ar face ceva magie? numai nu stiu daca creste forta mai are asa turatie mare incat sa poata face descarcarea cauciucurilor ?
    kitul acela chiar face minuni,iti face o diminuare cu 135% care o sa iti invarta si 33 cu usurinta,iar turatie vei avea ca vei circula doar cu a 3 si a 4 in teren.La plecare de pe loc in unele cazuri a 2.Treapta 1-a o vei folosi doar la joaca,sa urce masina singura la deal

Lasă un comentariu:

• drytur87
    a răspuns

Buna ziua am un vitara in 3 usi, l am inaltat 10 cm si as vrea sa i mai pun o pereche de cauciucuri silverstone 31/10.5 R15 pentru ca raman suspendat cu ea si asa s ar mai ridica putin, dar nu stiu daca o sa mai poata face fata in teren si daca o sa le poata duce in teren accidentat fiind destul de mari, cum as putea sa i maresc puterea ? se poate pune ceva turbo la motor de 1.6 8v sau se poate modifica ceva in cutie, am inteles ca sunt ceva pinioane pentru cutia de transfer raport 4.24 care ar face ceva magie? numai nu stiu daca creste forta mai are asa turatie mare incat sa poata face descarcarea cauciucurilor ?

Lasă un comentariu:

• adammoga80
    a răspuns

eu personal prefer cutie viteze modificata,plus reductor modificat cu motor stock
    putere in teren de neinchipuit

Lasă un comentariu:

• Marius C alias Turagmes
    a răspuns

toata lumea vrea pe masina motoare mari...power...etc...dar inca nu am vazut pe cineva care sa isi bata capul daca ce vine dupa motor suporta acele puteri......te slobozesti pe el motor daca dupa cinci min de span cutia de transfer spune ca ea nu mai vrea

Lasă un comentariu:

• tuguias
    a răspuns

Si eu am avut un astfel de filtru pe care l-am dat jos la recomandarea mecanicului, cica nu e montat bine sub capota si trage aer fierbinte. Interesanta modificarea esapamentului, la mine a inceput sa sufle si ar fi o alternativa in loc sa- l inlocuiesc, ma gandesc insa sa nu am probleme la Itp.

Lasă un comentariu:

• KAROLOKW
    a răspuns

asta spuneam si eu :) s ainceapa colegul cu chestii simple si putin costisitoare care oricum rau nu ii fac nici motorului sau masinii :)
    iar daca nu va fi suficient tinand cont de asteptarile lui atunci va hotara ce face
    apropo off topic :) am vazut la colegii d epeste Atlantic ca in cursele de baha de 500 si 1000 folosesc V6-uri scurte aluminu :) deci usoare,incerc sa identific si modelele de masini si de motoare poate ma apuc de o treaba si eu pe la anul :)
    pana acum ce am disponibil relativ ieftin si la indemana ramane tot 3500 V6 de la mitu ala cu superselect :)

Lasă un comentariu:

• air_wolf
    a răspuns

Postat īn original de albert Vezi post
    WOW :))
    Lasand gluma..cred totusi ca pt iesirile de "uichend" nu se merita o asa munca/investitie...
    Raman la varianta cu "aranjarea" evacuarii...
    pai depinde. eu as baga banii. altii si-ar cumpara o casa... treaba e ca n-ai decit o viata
    aranjeaza evacuarea aia si vezi tu daca te satisface. dupa aia poti sa te gindesti la chestii serioase

Lasă un comentariu:

• albert
    a răspuns

WOW :))
    Lasand gluma..cred totusi ca pt iesirile de "uichend" nu merita o asa munca/investitie...
    Raman la varianta cu "aranjarea" evacuarii...
    Ultima editare de Astral; 02.apr.2014, 21:16. Motiv: MERITA, NU "se merita" !!...http://forum.club4x4.ro/showthread.php?50746-Dictionar&p=613631&viewfull=1#post613631

Lasă un comentariu:

• air_wolf
    a răspuns

Postat īn original de albert
    daca tu faci asta,eu pun de m3 ;)
    daca pui de M3, pun pariu ca Laur o sa ii infiga un V8 short block na poftim power acum...

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	geo_tracker_ls1_3-640x480.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	53,1 KB 
ID:	945045

http://cdn.speednik.com/files/2011/0..._3-640x480.jpg

Lasă un comentariu:

• albert
    a răspuns
    Postat īn original de KAROLOKW Vezi post
    sper doar sa nu te superi pe noi :)
    nici gand...:))

Postat īn original de ancuta_laurentiu Vezi post
    pune motor de BMW si ai putere.
    pe viitor vei vedea la mine o astfel de nebunie...
    deja strang date si apoi piese
    daca tu faci asta,eu pun de m3 ;)
    Ultima editare de Astral; 02.apr.2014, 21:16.

Lasă un comentariu:

• air_wolf
    a răspuns

Postat īn original de crt82sil Vezi post
    De ce se prefera 1.8is de la bmw si nu 2.0 4 in linie de la suzuki?
    de piese si pentru putere/greutate/baie de ulei

Lasă un comentariu:

• KAROLOKW
    a răspuns

Postat īn original de albert Vezi post
    Ma minunez de ce vb voi pe topicul meu:))
    sper doar sa nu te superi pe noi :)

Lasă un comentariu:

• crt82sil
    a răspuns

De ce se prefera 1.8is de la bmw si nu 2.0 4 in linie de la suzuki?

Lasă un comentariu:

• ancuta_laurentiu
    a răspuns

pune motor de BMW si ai putere.
    pe viitor vei vedea la mine o astfel de nebunie...
    deja strang date si apoi piese

Lasă un comentariu:

Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection