Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Zgomot ciudat Vitara


mihai co

Postări Recomandate

Va salut,

de ceva vreme am o vitara SBW, 1.6 8v 80 cp din 1993 si ma confrunt cu urmatoarea problema : cand accelerez, in jurul vitezei de 80 km/h, incepe sa se auda un "vajait" de undeva de sub masina. Acesta se aude doar in sarcina, cu pedala de acceleratie calcata. Daca ridic piciorul de pe pedala nu se mai aude nimic ! Nu vibreaza, nu tremura doar sunetul acela pe care il mai auzeam la Aro sau TV-uri pe vremuri. Nu am gasit, dand o cautare, nimic relevant. Ma poate lamuri si pe mine cineva in cunostinta de cauza ?

Va multumesc anticipat !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Zgomot ciudat Vitara

 

Va salut,

de ceva vreme am o vitara SBW, 1.6 8v 80 cp din 1993 si ma confrunt cu urmatoarea problema : cand accelerez, in jurul vitezei de 80 km/h, incepe sa se auda un "vajait" de undeva de sub masina. Acesta se aude doar in sarcina, cu pedala de acceleratie calcata. Daca ridic piciorul de pe pedala nu se mai aude nimic ! Nu vibreaza, nu tremura doar sunetul acela pe care il mai auzeam la Aro sau TV-uri pe vremuri. Nu am gasit, dand o cautare, nimic relevant. Ma poate lamuri si pe mine cineva in cunostinta de cauza ?

Va multumesc anticipat !!!!!!

 

"sunetul acela pe care il mai auzeam la Aro sau TV-uri pe vremuri" asta pentru ca au grup pe spate si cardan!!!

verifica crucile cardanice si jocul la grupul spate.

ancuta_laurentiu@yahoo.com

tel. 0767585379

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare