Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

achizitie troliu vitara in 2 usi

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• achizitie troliu vitara in 2 usi

salut dragi membri. Doresc sa cumpar un troliu pentru suzuka mea draga. ce recomandari pot primi din partea voastra pentru a fece aceasta achizitie si sa fie profitabila pe termen lung. Mentionez ca sunt din Braila si maisna ste folosita de obicei la vanatoare la campie. De cand am masina am avut nevoie de 3- 4 ori de un troliu deoarece nu am reusit sa o scot cu o alta vitara( zapada, noroi fiind efectiv suapendat)

Re: achizitie troliu vitara in 2 usi

Daca o folosesti la campie, iti trebuie si ancora de pamant, ca sa ai de ce sa te legi cu troliul.

Eu am mers pe troliul vandut de Max,http://forum.club4x4.ro/showthread.p...-Pret-320-euro. Calitate-pret mi se pare ok, service-ul la el e ok. Singurul dezavantaj e ca e de 6 tone, mare pentru Vitara, insa nu e un capat de tara.
    - O | | | | | | | O -

- O IIIIIII O -

Comentariu

Si eu mi-am luat PRIME TECH 13.000 lbs tot de aici de pe site si merge OK. Am tras serios de el si face fata fara problem.

Are protectie termica, tine la noroi si apa este cam zgomotos si greu, dar la banii astia sincer merita.

Comentariu

Mai bine sa fie destul ca prea putin n-ajunge .
        De incaput incape ... e doar o problema de pricepere sa fie montat . greutatea si alele nu sunt chiar critice , se poate face usor o simulare cu doua baxuri de apa si masura cat coboara pe suspensie ... si eventual pus la loc centimetrul cu un colacel sub arc ...
        E foarte adevarat ca se potriveste unul de 6500 lbs , dar analizand putin performantele cel mai indicat ar fi unul de 9000 lbs ca sa duca bine si nu sa se sufoce ca cel mic . Nu pierdeti detaliul ca toate troliile trag sarcina declarata ( 6500 lbs , 9000 lbs etc ... ) pe primul rand de spire de pe tambur , pentru restul de straturi pe tambur sarcina trasa scade dramatic .
        Mai grav e incercarea cu trolii mici de ATV , e ... nu e nimic ...

Deci ...poate ar trebui recitita prima propozitie .
        ... sa fim corecti pana la capat !
        Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection