Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

inaltare bodylift

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• inaltare bodylift

Salutare,

Am inaltat o vitara cu 5 cm si nu o mai scoate din 4x4. Ma poate ajuta cineva cu ajustarea timonerie de la reductor pentru a putea utiliza din nou reductorul?

Multumesc,
    Marian

Re: inaltare bodylift

masina a facut de la inceput asa sau a ramas blocata in 4x4 ? ca am patit si eu asa o data si rezolvarea am primit-o telefonic de la un reparator de cutii de viteze : i-am trozit una puternic cu podul palmei in capul schimbatorului de 4x4 si a iesit usor dupa
    Natural Disaster Response Operations

Comentariu

Totul a functionat corect.
      La inaltare era cuplata 4x4 si acum nu pot cupla 4x2 (spatele) ptr ca timoneria de la reductor si-a schimbat unghiul si nu actioneaza corect.
      Am inteles ca dupa inaltare (nu mai mult de 5cm) trebuie indoit la cald ceva legat de timonerie, dar nu stiu ce si cat.

Nu vreau sa fortez sa ma trezesc ca trebuie sa schimb piese si 4x4 nu pot ajunge pana la sibiu

Comentariu

Daca faci bl mai mare de 3cm trebuie sa prelungesti schimbatorul de viteze, de la reductor, coloana de directie si furtunul de alimentare benzina. Le prelungesti cu cat o inalti.

Comentariu

Singura problema pe care o am este la reductor; cutie de viteze este automata si este functionala, directia este ok.

O sa incerc sa prelungesc maneta la reductor sa vad daca functioneaza.

Comentariu

Ti-am trimis mesaj privat, sa ne spui daca merge industria dupa modificare.

Comentariu

Ok, multumesc.

Comentariu

Postat în original de marian.ilciuc Vezi post
                Singura problema pe care o am este la reductor; cutie de viteze este automata si este functionala, directia este ok.

O sa incerc sa prelungesc maneta la reductor sa vad daca functioneaza.
                Daca il prelungesti corect atunci va merge 100% altfel nu prea are cum
                suzuki vitara 1.6
                yo5PKM
                0763630114

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection