Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

suzuki vitara 16 v japonia

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• ancuta_laurentiu
    a răspuns
    Re: suzuki vitara 16 v japonia

Postat īn original de albert_md2004 Vezi post
    da, mi-ar trebui manualul. apropo, eu am bordul nou, cel cu airbag-uri.
    multumesc foarte mult!

intre timp am rezolvat misterul ledului indicator de pe consola centrala, de langa schimbator. e pus suplimentar pt avarii. naiba stie de ce!..
    Nu are nici o legatura japonia, cu europa uk sau canada, brazilia, SUA. toate Suzuki Vitara sunt la fel.
    Dar modele Asüna Sunrunner, Chevrolet Tracker, Chevrolet Vitara, Geo Tracker, GMC Tracker, Mazda Proceed Levante, Pontiac Sunrunner, Santana 300/ 350, Suzuki Sidekick difera putin.

In ceea ce priveste martorul de 4WD, la masinile de dupa 95 (bordul nou) se va aprinde in momentul cuplarii manetei reductorului pe 4x4 normal sau low. La modele mai vechi pe 4x4 normal de aprinde 4WD iar pe 4x4 low se aprinde 4WD-L. In pozitia neutru si 2x4, martorul sta stins.

Ledul pus langa schimbator la tine, la altii pe bord, apartine unui releu de semnalizare ce se pune doar la masinile cu carlig de remorcare, pentru a nu solicita instalatia electrica. Pe releu scrie 6x21w, adica suporta 6 becuri de 21 w(semnalizare).
    Normal ar fi ca acel led sa se aprinda in momentul cuplarii remorcii sau la actionarea avariilor.
    Daca iti functioneaza semnalizarile si avaria la masina, nu iti bate capul cu el.

I

Lasă un comentariu:

• adammoga80
    a răspuns

Postat īn original de albert_md2004 Vezi post
    multumesc foarte mult!

intre timp am rezolvat misterul ledului indicator de pe consola centrala, de langa schimbator. e pus suplimentar pt avarii. naiba stie de ce!..
    la bordul nou nu ai indicator de 4wd-L doar 4wd,dar simti diferenta si pozitia manetei e alta

Lasă un comentariu:

• albert_md2004
    a răspuns

multumesc foarte mult!

Ultima editare de albert_md2004; 15.oct.2015, 09:58.

Lasă un comentariu:

• Adi BV
    a răspuns

Daca nu gasiti de unde sa descarcati manualul, imi spuneti si va trimit eu.

Aveti indicator si pentru 4x4H si pentru 4x4L - verde.
    Contactul imperfect nu este insa din fabrica :) :)
    Ultima editare de Adi BV; 15.oct.2015, 09:34.

Lasă un comentariu:

• albert_md2004
    a răspuns

Postat īn original de Phantom Vezi post
    Eu am 1.6 16v de japonia si am martorul in bord pentru 4wd, vezi sa nu ai becurile arse.
    pentru 4wd am si eu, dar nu am sau nu se aprinde martorul in bord pt varianta 4wd low, am vazut ca la 1,6 8v, cu bordul vechi exista acest martor.
    ai cumva si o diagrama a luminilor indicatoare din bord?

Lasă un comentariu:

• Phantom
    a răspuns

Eu am 1.6 16v de japonia si am martorul in bord pentru 4wd, vezi sa nu ai becurile arse.

Lasă un comentariu:

• vlad.ioan
    a răspuns

poze...

Lasă un comentariu:

• albert_md2004
    a creat un topic suzuki vitara 16 v japonia

suzuki vitara 16 v japonia

buna seara,
    sunt proaspat posesor al unui suzuki vitara, 1.6 16v, 1995, model japonia. pana aici toate bune si frumoase....
    pe consola centrala (langa schimbatorul de viteze) am un fel de led verde care clipeste cand vrea el si inca nu m-am prins ce e (pare a fi pus din fabrica), asta e una si doi, la modelele 8 v europene exista avertizor pt 4wd low, la modelul meu nu exista? mie nu mi se aprinde asa ceva..
    apropo, aveti o diagrama a luminilor indicatoare din bord?
    ms mult!
    Ultima editare de albert_md2004; 01.oct.2015, 22:16.
Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection