Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ambreiaj Vitara


Fury

Postări Recomandate

Salutare si solstitiu fericit :sm

Acum cateva zile cand am facut o drumetie scurta prin tara am constatat cat de mult ma poate frustra masinuta asta, mai precis ambreiajul. Aluneca in draci! Deci ce am facut ca orice posesor constiincios, am cumparat un set de ambreiaj nou pentru mititica.

Problema insa este ca nea gogu de la service-ul de langa mine imi cere de aproape 2 ori costul amreiajului pe manopera, lucru ce pe mine ca student m-a luat putin mai mult prin surprindere fata de sesiune... :grin:

Acum, eu nu sunt mare inginer mecanic si recunosc ca ma cam depaseste dar daca nu am cum, o sa incerc sa il schimb singur, dar motivul pentru care am postat aici este ca printe voi sunt oameni care au desfacut si refacut de nspe ori o masinuta ca asta, stiu ce probleme si solutii pot exista si m-ar putea ajuta sa o rezolv.

 

Am mai citit si pe topicul asta cateva indicatii dar am zis sa imi incerc si eu norocul, poate este cineva care ma poate ajuta :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ambreiaj Vitara

 

salut...da-mi un telefon si iti recomand pe cineva de incredere.0723842660

Editat de tommy crocodilu

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ambreiaj Vitara

 

In principal merg pe drumuri asfaltate. Am cumparat un ambreiaj Exedy pentru ca cel prezent aluneca in ultimul hal mai ales inafara orasului la schimbarea vitezelor. Na, nu sunt asa calit in privinta off-roadului dar nici nu am masina de prea mult timp, criteriul pentru care am ales-o a fost practicalitatea, fiabilitatea si desigur pretul de achizitie :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Ambreiaj Vitara

 

Ma bucur ca te-am putut ajuta....si aici nu exixta datorii de platit...doar ajuta si tu pe altul la nevoie...sarbatori fericite

vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure

toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada

SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare