Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitie Suzuki Vitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Achizitie Suzuki Vitara

Perfect adevarat treaba cu masina stock, daca se poate chiar cu vopsea originala (insa probabil cer prea mult de la o masina din anii 2000) la fel de adevarat si cu vazutul la fata locului, doar ca incerc sa evit prea multe fete ale locului pentru ca dau numai si numai de personaje ca cei cu masina pentru fratele tau (numai scuze de 2 lei, numai gunoaie de oameni...bai frate...si trist e ca pana la urma isi vand cotetele. Deja am alergie la...ce vreti...are 20 de ani masina !.....pai vreau sa ceri pe ea 100 de Euro cat pentru un tomberon de 20 de ani in metastaza...aia as vrea, pentru ca nici nu as mai ajunge sa te deranjez cu telefoane sau mesaje :))))) ).
    PS scuze de off topic...dar m-am descarcat un pic !

Comentariu

Nu te supara dar eu cam stiu profilul cumparatorului care vrea masina ca scoasa din fabrica si vrea sa negocieze de la telefon direct minim 4 500 euro. :)) Adevarul e pe la mijloc intotdeauna.
      Pe de alta parte vitara din 1995 fara rugina, e ca mireasa virgina, adica imposibil de gasit.
      Abia gasesti o Vitara din 2000 2002, modelul putin mai nou fara rugina multa, ce sa mia zici de alea si mai vechi..
      Eu am luat Bertonele de curand fara rugina absolut deloc, dar am dat pe el cat dau altii pe Patroale. La fel si cu Daihatsu Rocky, care s-a apropiat de pretul unei masini mai dichisite in ale offroadului, dar na, unde e pasiunea, minte nu mai e. :))
      Eu unul sincer nu cred sa existe Vitara fara rugina, iar daca exista e sigur undeva ascunsa prin Italia si costa minim 4000 euro acolo.

Comentariu

Nu te supara, dar nu stii cat cerea domnul pe Vitara din 95, nu am ajuns la capitolul bani cu niciun vanzator pentru simplu fapt ca nu imi place doar sa ma aflu in treaba, daca masina e un gunoi si gratis sa mi-o dea, nu as lua-o (sau daca nu-mi place).... stiu ce inseamna un sac fara fund din experientele mele de pustan cu Dacii cu saci de rafie pe post de pedalier. Si mai stiu ceva.... ca vanzator afirmi ca nu are nicio problema inclusiv nicio problema legate de rugina.....pai....sa ma ierte D-zeu...
        Totusi sa nu-i stricam colegului topicul...

Comentariu

si tu te astepti ca la 3000 euroi cu tot cu accesoriile respective sa nu aiba rugina deloc? adica doar intreb, e vorba de naivitate sau ce asteptari ai totusi? Da scuze de offtopic, dar cand gasesti o vitara fara rugina sa mi-o arati si mie.

Comentariu

Nenea Cosmin, nu esti atent deloc .... nu la cea din link ma refeream, (aceea nu e din 95). Tocmai ca nu sunt naiv deloc (sper eu), am incercat sa aflu pe cat posibil mai multe detalii despre ce mi-a sarit mie in ochi.
            Dar pana una alta cu ce aduce valoare conversatia noastra? Aici e un topic despre achizitia unei Vitara....am pus nistre intrebari si multumesc unor colegi pentru raspunsuri.... ti se pare ok asta?

Comentariu

Salut!
              Vezi ca ti-am trimis un PM....insa nu stiu daca a plecat ca a dat o eroare. Daca nu il primesti da-mi de veste si il scriu din nou...

LE: Vad ca nu merge mesajul; incerc sa pun linkul aici- daca e vreo problema rog un moderator sa il stearga:

http://www.*************/viewtopic.php?f=37&t=6372

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Screen Shot 2017-11-21 at 08.26.38.png 
Afișări:	1 
Mărime:	20,1 KB 
ID:	1007347
              Ultima editare de mushudog; 21.nov.2017, 08:28.

Comentariu

Eu am spus mai sus, ca am gasit o masina. Nu a fost cea mai buna afacere, dar am gasit-o.
                Din partea mea topicul poate ramane pentru altii care cauta sfaturi de achizitie si vor sa puna intrebari.
                https://www.facebook.com/cristi.breban.p

Comentariu

Bobitza...aceasta este o masina pe care o stiu si o recomand...este intretinuta excesiv.
                  https://www.olx.ro/oferta/vand-suzuk...tml#9cc2b8f4b5
                  vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure
                  toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada
                  SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Comentariu

Tot pe aceasta o recomanda si colegul nostru "evilboarder"
                    Merci pentru recomandare!

Comentariu

Eu nu o cunosc, nu stiu ce sa zic despre ea. Daaar, ar fi ideal sa iei o masina cunoscuta de cei de pe forum, sau care sa aiba un topic cu istoric al modificarilor si reparatiilor.
                      https://www.facebook.com/cristi.breban.p

Comentariu

este o masina foarte bine intretinuta...sigur nu vei avea batai de cap cu ea
                        vitara - an 1995 - motor1.6L - 16V cutie automata - de padure
                        toyoya rav 4 - an 2005 - motor d4d - cutie manuala - de strada
                        SE FURA IN DRACI....DAR NIMIC NU LIPSESTE...TOTUL SE FACE REPEDE...DAR NIMIC NU-I GATA

Comentariu

S-a vandut?

Comentariu

Procesare...
                          X

Sqreen | Runtime Application Protection