Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Montare simering roată spate vitara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• radu79
    a răspuns
    Re: Montare simering roată spate vitara

Simeringul se montează cu inelul spre interior sau spre exterior către roată?
    Piesa nr.12 intra in simering ?
    Ultima editare de radu79; 05.sep.2017, 18:07.

Lasă un comentariu:

• symy139
    a răspuns
    Re: Montare simering roată spate vitara

Salut,

Asta este ordinea
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	126241.png 
Afișări:	1 
Mărime:	37,3 KB 
ID:	1005934

Unde piesa 12 e farfuria de plactic de care amintesti tu si piesa 11 este simeringul (aceste 2 piese se monteaza in ordinea din poza in carcasa puntii spate)

Piesa 10 este bucsa metalica care tine rulmentul iar piesa 9 este rulmentul.

Rolul piesei 12 este de a pastra intr-o pozitie centrala planetara atunci cand o asezi pe pozitie pentru a intra in carcasa, si sa nu frece in simering, distrugand buza acestuia si ajungand in situatia de a schimba din nou simering-ul. Este importanta piesa respectiva, altfel ajungi sa schimbi din nou simering-ul.

Spor!

Lasă un comentariu:

• radu79
    a creat un topic Montare simering roată spate vitara

Montare simering roată spate vitara

Salut.am cumpărat de curând o Vitara și acum câteva zile a inceput da-mi curgă uleiul din grupul spate pe la roată stânga spate.
    Am cumpărat rulment plus simering întrucât cele vechi atât rulmentul cât și simeringul erau distruse .
    Acum am două întrebări referitoare la montare :
    1.Pe lângă simering mai trebuie montat și un inel dintr-un plastic mai dur și nu mai rețin ordinea adică montaj întâi inelul și apoi simeringul ?
    Inelul având forma unei farfurii mai mici care este parte care de montează spre interior ?
    2 simeringul trebuie montat cu partea cu inelul (arcul ) către roată ?

Mulțumesc .
Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection