Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Roata rezerva pentru X 90

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Roata rezerva pentru X 90

Avand rotile pe 31 roata de rezerva nu intra in portbagaj.
    Original masina vine cu o rezerva mica.
    Multi mi-au sugerat sa ma folosesc de ea , dar in caz de pana cu cea bolnava ce fac , o leg dupa mine ?
    Nu prea am incredere in spray-uri , snururi,etc cu toate ca am.
    Am optat pentru urmatoarea varianta : am confectionat un cadru metallic prins de sasiu pentru rezerva.
    Avantaje : am rezerva pe 31 care se demonteaza in cateva secunde , si am acces la portbagaj.
    Partea cu esteticul e dilema mea, se merita ?
    Tot ,,rucsacul,, asta e demontabil.
    Fișiere atașate
    Viata se compune din clipele pe care le tii minte nu din cele care au trecut.
    generationx90.com

Re: Roata rezerva pentru X 90

la prima pana facuta in teren te vei convinge

eu spun ca merita

Comentariu

Eu zic ca in teren nu mai conteaza aspectul ci functionalitatea. Ca aspect mergea trasa mai aproape de luneta un pic...dar in rest pare super ok, iar daca e demontabila...cu atat mai bine.... prin oras se da jos.
      Spor la mestereala!

Comentariu

Arata bine si nu stiu daca exista alt loc mai potrivit

Comentariu

Multumesc tuturor pentru aprecieri ,sfaturi !
          Detalii constructive, nu stiu daca intereseaza pe multi fiind specifice x90 ( oare cate exemplare de x90 modificate mai sunt ? )
          Prin aceasta varianta accesul la portbagaj este restrans , dar naveta de bere intra garantat !
          Fișiere atașate
          Ultima editare de Ovidius4444; 21.oct.2017, 14:42.
          Viata se compune din clipele pe care le tii minte nu din cele care au trecut.
          generationx90.com

Comentariu

Postat în original de Ovidius4444 Vezi post
            Multumesc tuturor pentru aprecieri ,sfaturi !
            Detalii constructive, nu stiu daca intereseaza pe multi fiind specifice x90 ( oare cate exemplare de x90 modificate mai sunt ? )
            Prin aceasta varianta accesul la portbagaj este restrans , dar naveta de bere intra garantat !
            Oare cate exemplare de x90 sunt per total (astea modificate sunt si mai rare)
            Pentru bere intotdeauna se face loc...in conditiile astea cred ca ai intrunit maximum de puncte pentru constructia respectiva

Comentariu

Cu toate ca puteai sa lasi suportii aia mai lungi sa se deschida portbagajul mai mult 😀

Comentariu

imi place si mie, insa totusi era mai bine daca se putea deschide portbagajul mai mult. felicitari oricum!
                In prezent: Suzuki Escudo LWB 1.6 16v 101 cp, 1993, RHD
                In trecut: Vitara SWB 1.6 8v 80 cp, 1993, cabrio, injectie - stock

Comentariu

Buna Ovidiu ce kit de inaltare ai pe masina? Eu vreau sa pun 195/85/15

Comentariu

Procesare...
                  X

Sqreen | Runtime Application Protection