Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Suspension lift+ body lift

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Suspension lift+ body lift

Multumesc dar nu imi place deloc ideea prelungirii acelui cui de la amortizor.

Comentariu

Am vazut in cealalta postare ca vrei sa iti iei anvelope, pai mai bine vezi dimensiunea maxima care intra fara prea mult deranj si te inalti 2-3 cm din anvelope, sfat care deja l-ai primit observ, suspensia poate sa fie stock dar noua, vezi ce poate masina ce vrei de la ea dupa care ''investesti'' in suspensii scumpe.
      Dacia Duster 4x4
      Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
        Daca nu mai face nebunia aia cu prelungirea cuiului amortizorului, poate da, altfel ii recomand colegului sa-si ia ceva profi, nu mantocareli periculoase......

Eu mi-am luat kit de inaltare cu telescoape mai lungi si flanse sub arcuri.La 10 CM cu siguranta se inlocuiesc telescoapele cu altele mai lungi,flansa la bascula,cardan si cutie
        Ultima editare de CatalinU; 21.dec.2017, 16:43.
        Ever tried.Ever failed.Try again.Fail again.Fail better

Comentariu

la vitara pentru fata eu nu am gasit telescoape mai lungi...doar unele foarte scumpe, dobinsons parca.
          In prezent: Suzuki Escudo LWB 1.6 16v 101 cp, 1993, RHD
          In trecut: Vitara SWB 1.6 8v 80 cp, 1993, cabrio, injectie - stock

Comentariu

Da,la vitara are forma mai ciudata.Sa vb cu soso si sa vada daca e multumit de ceea ce ii ofera.La veverita mea,de la el am kitul si cu tot cu arcuri m-a costat 1300 lei.Un kit OME sau ironman ajunge aproape de 1000

Comentariu

Vezi ca prelungitoarele alea de amortizoare sunt ceva fin de tot... M-am chinuit eu la o veverita sa-i bag tija de la telescop inapoi in prelungitor si s-o infiletez la loc... Asta sus pe Baiului, cu sculelte de sub scaun... ca omului de la 2 gropi, i-a sarit prostia aia si ii dormea roata pe langa masina. E misto cand ai rapa de 200m in dreapta, unde stii ca au mai murit oameni, sa-ti sara sara roata din oala...
              Eu realmente, la siguranta nu fac niciun fel de compromis. Mai bine merg cu ea pe burta si ma milogesc la trolii si sufe, decat sa umblu cu inventii si inovatii made pe vaporas in Herastrau. Kit complet Ironman FTW!!!

Comentariu

Nu stiu despre ceprelungitoare vorbesti.Eu am schimbat telescopul cu totul.Nu o sa dau pe o suspensie mai mult decat pe masina,aia e sigur.Am luat OME pe cealalta masina.Dar pe Jimny daca pun Ironman,ii dublez valoarea instant
                Ultima editare de CatalinU; 15.ian.2018, 17:14.

Comentariu

Prelungitoarele la amortizoare nu ar terbui sa se desfaca, daca sunt montate cum trebuie. (Cu pasta de blocare, sau un punct de sudura)
                  Eu asa am avut pe Vitara, si am pe Grand Vitara acum... fara probleme.

PS. De regula pe spate se gasesc amortizoare mai lungi de la alte masini. Pe fata... nu prea, si se ajunge la prelungit, .. vrand-nevrand.
                  Ultima editare de cristianhaulica; 16.ian.2018, 11:49.
                  Suzuki Grand Vitara 2.0 16valve 1998
                  0745-009633
                  cristianhaulica@yahoo.com

Comentariu

Deci pina la urma acel prelungito de telesocp e ok?

Comentariu

Procesare...
                    X

Sqreen | Runtime Application Protection