Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amortizoare coNfortabile pentru FJ Cruiser

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Amortizoare coNfortabile pentru FJ Cruiser

Salut,

M-am hotarat sa schimb amortizoarele pe FJ. Nu prea merg mult in off road, am acum un kit de inaltare cu distantie si arcuri de 3" de la OME.
    Caut niste amortizoare confortabile, comparabile cu cele de fabrica.
    Ceva recomandari ? Prin state se pun Monroe, dar la noi marca asta ori e contrafacuta ori nu e aceeasi marfa :).
    Ultima editare de ElSpa; 10.apr.2017, 23:20.

Re: Amortizoare coNfortabile pentru FJ Cruiser

Salut
    Pana la urma ce amortizoare ai pus?

Comentariu

Cam putini cu FJ prin Romania, vad ca unele topicuri nu primesc raspunsuri timp de luni / ani. Postez ca proprietarii noi sa mai aiba ceva informatii.

Bilstein este cel care furniza suspensiile originale de serie pentru FJ, precum si cele mai performante pentru off-road (versiunile Trail Teams Edition). FJ-ul fiind fabricat pe aceasi linie de productie, acelasi cadru cu 4Runner componentele de suspensie sunt compatibile.

Seria Bilstein 5100 si 6100 e foarte OK, nu doar ca amortizoare pentru sosea, dar si pentru ofroad.

am sa mai revin cu alte informatii in continuare.

Comentariu

Linkul dschide pagina Bilstein din SUA. Listeaza amortizoarele si arcurile disponibile pentru FJ (ca an de fabricatie am selectat pe al meu 2012)

https://www.bilstein.com/us/en/produ...22068380146772 1860&ModelId=3212415626424010716&SubModelId=659435 1839577779359&DriveId=8298817595269247032

Bilstein are reprezentante / dealeri si in Romania, deci probabil ar fi posibil achizitia amortizoarelor. Dar ma gandesc ca si din Germania prin amazon.de ar functiona. La fel prin webshopurile autodoc sau autopieseonline24.

Old Man Emu (apartine de ARB) are kit de suspensii pentru FJ pe la 1000 euro setul complet fata / spate cu arcuri incluse.
        https://shop.gtcauto.ro/produse/susp...ota-fj-cruiser
        sau
        https://shop.gtcauto.ro/produse//kit...ota-fj-cruiser
        La OME trebuie verificat care versiune de kit se doreste a fi instalat, pentru ca exista parca 3 versiuni in configuratie light, medium si heavy. Deci se tine cont de echiparea masinii - versiune stoc, modificari off-road cu bare otel fata / spate, troliu, ...
        Seria de amortizoare BP-51 este noua gama (a se intelege ultima versiune, produsul de top al OME), dar compatibil doar cu modele FJ 2010+ GTC Auto deocamdata nu are disponibil, dar parca e o reprezentanta in Cluj Napoca (sper ca nu fac reclama, nu e firma mea)

Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	OME lift kits kepviselet Kolozsvar.JPG  Afișări:	5  Mărime:	14,4 KB  ID:	1312978
        Ultima editare de OffWhite; 31.dec.2020, 00:44.

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection