Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare service Suceava pentru Toyota 4runner 3.0 V6 1989

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Recomandare service Suceava pentru Toyota 4runner 3.0 V6 1989

Salutare tuturor. Tocmai am achizitionat o Toyota 4runner 3.0 V6 1989 + GPL si doresc sa-i fac o verificare temeinica pentru a vedea care sunt problemele ( transmisie, motor, electric, inclusiv reparatii partea de caroserie) - proprietarul anterior a decedat in urma cu 2 ani, iar sotia sa nu avea niciun fel de informatii despre ce probleme are masina si ce ar interventii ar mai trebui facute. Va rog sa-mi faceti o recomandare din Suceava sau imprejurimi despre un service sau persoane care ma pot ajuta. Mentionez ca este prima mea masina 4x4 si m-ar ajuta foarte mult si sfaturi privind exploatarea acestei masini. Mii de multumiri!

Salut, Bauniesc ca este 4runner-ul alb care necesita reconditionare pe partea de caroserie. O stiu pe domana care il vindea. Poti merge mai intai la o reprezentata Toyota unde iti pot face o verificare amuntita. Sunt si mecanici dedicati pentru Toyota, baietii de pe forum te vor ajuta. Masinile astea sunt farte fiabile dar trebuie ingrijie. O sa ai ceva banuti de bagat in ea dar o sa merite. Sa o stapanesti sanatos!

Comentariu

OK, multumesc ptr informatii.

Comentariu

Salut. Detin si eu un 4runner 1989. Cand schimbam pragurile - erau mancate de rugina - am indepartat partial cele 2 straturi izolatoare de pe pe panoul de podea si am observat niste crapaturi urate. Am fost nevoit sa consolidez si portiunile unde se prind suruburile jug. Deci, atentie la caroserie. Din punct de vedere mechanic, nimic de reprosat daca nu doriti sa "upgradati" masina. Nici cu un sistem turbo no sa scoateti mai mult de 20 de cai in plus din V6 VZ-E, dar ajunge si chiptuningul sa aveti probleme cu garnitura de chiulasa.

Ultima editare de Astral; 13.iun.2020, 09:47. Motiv: Pentru piesele pe care le ai, foloseste Mica Publicitate !

Comentariu

Procesare...
        X