Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sunt nou posesor de hilux .


rommy20005

Postări Recomandate

Salut la toti si bine v-am gasit !

M-am inscris de curand pe acest forum cu scopul de a-mi face o idee despre un 4x4, si am ajuns la concluzia ca Toyota detine suprematia acestor tipuri de masini. Spre urmare nu m-am putut abtine si mi-am cumparat ieri o Toyota hilux din 91' 2.8 D la 4 usi. (pt cei ce le cunosc B-42-WZN). Prima impresie cand m-am suit in ea, nu a fost prea grozava tinand cont ca m-am dat jos dintr-un s classe, dar am apreciat imediat simplitatea masini si strictul necesar ce ti-l ofera. M-am indragostit imediat de aceasta masina. Tin sa mentionez ca e prima masina care am cumparat-o fara sa ma urc in ea si am avut cateva masini pe mana dar nici un 4x4 sau jeep. In afara de bancheta aia nereglabila, incomoda si fara rost tinand loc de scaun al soferului si trepidatia motorului la relantii nu am ce sa-i reprosez masinii. Sper sa fi facut o alegere buna si sa ne inmocirlim impreuna pe dealurile patriei.

 

 

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA PE BOGDAN 4x4 SI SA NE RUGAM SA AIBE GRIJA DE NOI DE ACOLO DE UNDE E SI SA NE PUNA SI NOUA O VORBA BUNA !! DUMNEZEU SA-L IERTE !!!

Editat de rommy20005
zic si io.........
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

Bine ai venit si drumuri bune! Despre alegere: PERFECTA! Toyota e scula si teoretic nu ai suficienta viata sa o aduci in pragul "disperarii" si sa se rupa! Te asteptam pe dealuri sa ne mocirlim!

P.S. Daca nu-ti place totusi cum merge toyota, las-o in garaj si vino cu Mertsanul! :ha:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

:W in :cl

baga poze si fugi de voteaza ca nu omoara aia cu veveritele

You can wake up a man who is asleep, but you cannot wake up a man who pretends to be asleep.

Mitsubishi Pajero 3.5 V6 - de open. Club T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

o alegere foarte buna. s-o mocirlesti sanatos :)

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500

4x4MANIA is where we are !!!

“ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

In afara de bancheta aia nereglabila, incomoda si fara rost tinand loc de scaun al soferului

 

totul e relativ in viata - ia suie-te intr-un defender sa vezi cum iti schimbi parerea despre scaunele de la toyota :grin:

 

Welcome :hi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

Inca o vena compromisa ... :W & :1 ptr utilaj ... O sa vina vremea sa lasi S-ul (sau cocosatul cum ii spun golanii) in garaj si o sa te dai cu Hiluxul ... :h5 "la un brusc viraj deschisa-i calea ..." :ha: Si eu ziceam la un moment dat la fel ... nu se compara cu Audi ce dracu, care acum "sta amandoua cuminte in parcare!" si m-am facut mandru sofer de tractor bronzat pe maini, frunce si ceafa! :ha:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

:W in :cl

Baga poze sa ne delectam si noi....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

Gata am inceput sa ma descurc si cu pozele.

Azi i-am schimbat uleiul si filtrele si cam greu sa gasesti filtrele pe stoc la vre-un magazin iar la unele din ele programul lor de calculator nu recunostea seria ca fiind de Toyota si explicatia acelor sefi de magazin a fost: (are prea putine cifre domne!'') si asta in magazine consacrate in Romania. La filtrul de aer a mai trebuit sa-i mai dau eu o gaura sa-l pot prinde si sa nu-i mai pun turbina sau cum s-o numii chestia aia de turbioneaza aerul din carcasa filtrului. ASTA E ROMANIA.

Pun poza si cu BALENA' ca nu am COCOSAT' (S classe)

zic si io.........
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sunt nou posesor de hilux .

 

:W super masina.Am si eu una la firma - din 2008. Eu nu am intalnit pana acum o masina stok care sa mearga prin noroaie si zapada ca Hilux-ul. Ai facut o super alegere.

Mercedes G350

Jeep Wrangler Rubicon 2,8 CRD - se vinde

Toyota Land Cruiser 120

Toyota HDJ 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare