Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lift Kit Hilux Vigo

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Lift Kit Hilux Vigo

De multa vreme caut ceva metoda de a-mi ridica masina. am gasit pe un forum pe un tip care a folosti pe fata un lift kit de 3" si pe spate un bodylift de 1,5" . Am inteles ca dupa aceasta inaltare, zicea omul de pe forumul respectiv ca ar intra 33" si cu un pic de munca si 35". Oare este o metoda ok sau nu de inaltare? Daca stie cineva unde as gasi asa ceva sa cumpar dau niste in schimb .
    Don't hate the player, hate the game!
    Toyota Hilux Vigo 3.0 D4D

Re: Lift Kit Hilux Vigo

nu ai ce sa faci cu 35"-uri pe masina aia. Doar de fitze si figuri poate. Nu o sa mearga bine nici pe strada nici pe langa.
    Eu zic sa cauti kit complet OME. E cel mai sanatos. Sapa pe forumurile din state/australia si vezi ce mai gasesti pe-acolo. Daca faci o treaba e bine sa o faci ca lumea. altfel e pacat de masina. Eu am un nissan pick=up cu bodilift de 5 cm si in afara de faptul ca arata mai bine cu niste roti mari, nu e ce trebuie.

Comentariu

Da asa este nu as pune nici eu 35" pe ea. dar la un 33" m-as baga, au cei de prin state si merg de minune pe oriunde cu ele. eu vreau sa o inalt pentru ca la ce o folosesc eu cam freaca pe jos alaltaieri tocmai mi-am indreptat scuturile cu ciocanu ca zici ca erau din fasia gaza :)

Comentariu

eu am avut 33-uri si le-am dat jos. Acum am cam 31'5 - 32 si e mult mai bine.
        Fac multi km pe asfalt si pentru un drum mai rau din cand in cand nu merita compromisul. Acum tu stii mai bine la ce-ti trebuie. Pe coclauri doar curu ala lung ma incurca (pe fata am o bara HD)

edit - acum m-am uitat mai bine la prima poza - ai dreptate - e prea mare masina pentru rotile alea mici

Comentariu

Pai pe acolo vreau sa bat si eu catre un 32-33" . Si eu merg intr-adevar mult pe asfalt, acuma sa vad ce si cum reusesc sa inalt. la kiturile astea cum e si ome nu poti inalta asa de mult pentru ca se schimba unghiul planetarelor de pe fata foarte tare din cate am vazut si nu prea mi-ar placea. astia din cluj care sant dinstribuitori arb mi-ai zis sa nu inalat cu mai mult de 30mm ca se schimba acel unghi cum vezi in poza. acuma planetara sta paralel cu drumul cum ar veni. deci nu stiu ce sa zic. asta cu flansele alea mi se pare o solutie destul de ok avand in vedere ca ramane aceeasi suspensie si tot. intradevar cum zici tu rotile sunt mult prea mici pentru masina 255/70r15

Comentariu

Reinviu postul asta vechi cu o intrebare: robidesign ce solutie ai ales pana la urma?

Ce ai prezentat tu in prima poza sunt niste suspensii reglabile de la TOYTEC 0-3 1/2". Sunt acum in discutii cu ei, pe net se zice ca s-ar potrivi cele de tacoma, dar americanii si-au manifestat rezerve in a-mi comunica exact daca merg sau nu
            TOYOTA Hilux 2.4, D4D 4x4
            SUZUKI Samurai 1.6, 8v 4x4

Comentariu

De vre-un an de zile am puse pe fata niste flanse desupra arcurilor care inalta fata cu vreo 50mm. Flansele sant facute de mine la strung. Atasez si poze sa vezi ce si cum. Erau prin sua de vanzare. eu de acolo m-am inspirat.... si intr-adevar erau pentru tacoma. Are aceeasi suspensie ca si Hilux-ul. Am bara arb pe fata fara troliu si pe spate la fel tot arb. Cauciucuri am avut silvestone mt117sport 31x10.50x15 si acuma am BFG Mud Terrain tot aceeasi dimensiune. Jantele sant cele originale de aliaj pe 15x7jj.
              Pe spate nu am nici un fel de inaltare facuta.

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC12531 (Medium).JPG 
Afișări:	2 
Mărime:	82,8 KB 
ID:	865425Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC12534 (Medium).JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	82,6 KB 
ID:	865426Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC12529 (Medium).JPG 
Mărime:	83,2 KB 
ID:	865424Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC12533 (Medium).JPG 
Mărime:	77,5 KB 
ID:	865423Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC12532 (Medium).JPG 
Mărime:	95,3 KB 
ID:	865422Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	SDC12535 (Medium).JPG 
Mărime:	85,6 KB 
ID:	865421
              Ultima editare de Astral; 06.mar.2011, 22:05.

Comentariu

Am vazut pe un site de prin Anglia ceva kit arata cam asa ca si in poza asta:

Nume:	lifttoyhilux-6.jpg 
Mărime:	35,2 KB 
ID:	865427
                Asa arata acuma masina cu BFG. Tot aceasi inaltare pe fata.

Nume:	SDC14614 [800x600].jpg 
Mărime:	96,5 KB 
ID:	865428

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection