Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

4-runner tunning motor


machine

Postări Recomandate

Salut, am gasit o Toyota 4-runner la 2000euro pe care as vrea sa o cumpar , model 2,4td dar am auzit ca motorul este slab, are doar 90cp, vroiam sa va rog dc stiti posibilitati de crestere a puterii motorului, macar 15-20cp si dc acest model are transmisie pe lant, multumesc multumesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 4-runner tunning motor

 

Salut, am gasit o Toyota 4-runner la 2000euro pe care as vrea sa o cumpar , model 2,4td dar am auzit ca motorul este slab, are doar 90cp, vroiam sa va rog dc stiti posibilitati de crestere a puterii motorului, macar 15-20cp si dc acest model are transmisie pe lant, multumesc multumesc

 

Se pot face anumite modificari pentru cresterea puterii prin schimbarea turbinei, montarea unui intercooler si niste rglaje la pompa de injectie, dar nu se obtin chiar 20 de cai in plus.

Mai bine incearca sa cumperi o toyota cu motor de 3litri turbodiesel. Nu mai trebie modificat nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 săptămâni mai târziu...
Vizitator Robby_ocv

Re: 4-runner tunning motor

 

buna,

imi cer scuze de off-topic, dar ma intreb daca ma puteti ajuta sa gasesc un atelier sau mecanic specializat pe toyota, eu am o reala problema cu oameni necalificati.

Sunt din Alba Iulia si ma chinui cu un 4runner de 3 saptamani sa-l pun la punct.

Multumesc anticipat,

Robert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 4-runner tunning motor

 

Exista vre-un motor de Toyota cu distributie pe lantz?

 

Bineinteles ca exista: 4000 diesel cc 2H sau 3400 cc diesel 3B.

La 2H distributia nu este pe pinioane?Sau ma insel eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: 4-runner tunning motor

 

buna,

imi cer scuze de off-topic, dar ma intreb daca ma puteti ajuta sa gasesc un atelier sau mecanic specializat pe toyota, eu am o reala problema cu oameni necalificati.

Sunt din Alba Iulia si ma chinui cu un 4runner de 3 saptamani sa-l pun la punct.

Multumesc anticipat,

Robert

 

 

Ce problema e cu masina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare