Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

janta de otel vigo stramba


urszilla

Postări Recomandate

salutare...

am reusit sa indoi o janta de la hilux ( 2007) de otel cumva din butuc ( asa s-au exprimat baietii de la service)

unii mi-au zis ca se poate "rolui" altii ca nu...ca roluitul e cumva la exterior, nu la centru...

intrebarile mele ar fi : stiti vreo solutie ?

se poate repara-indrepta?

sau trebuie alta?

urszilla hilux 2.5 : jimnilika 1.3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

Poti sa incerci.....dar 90% ca trebuie alta.....am un amic cu o Toy 120...a patit acelasi lucru......si era in garantie+ casco.....i-au inlocuit-o......crezi ca daca se putea face nu o faceau si ei?

P.S. Janta aia costa undeva la 400E......

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

salutare...

am reusit sa indoi o janta de la hilux ( 2007) de otel cumva din butuc ( asa s-au exprimat baietii de la service)

unii mi-au zis ca se poate "rolui" altii ca nu...ca roluitul e cumva la exterior, nu la centru...

intrebarile mele ar fi : stiti vreo solutie ?

se poate repara-indrepta?

sau trebuie alta?

 

pune o poza cu janta ... si ceva detalii cat e de lata si pe cat e ...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

voi incerca sa pun o poza...numai ca nu se observa nimik, pt ca e cumva in ax

cat despre dimensiuni, nu stiu ce sa va spun...e janta originala a masinii, de otel...iar anvelopa e din fabrica 205R16C110/1085 ( asa scrie in certif de inmatriculare)

urszilla hilux 2.5 : jimnilika 1.3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

Janta de care vorbeam eu era din aliaj....asta de tabla este muult mai ieftina.....incearca la reprezentanta,nu te mai chinui,ia una noua.....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

am sunat...dar au niste scoruri baietii de la focsani de-ti vine sa-ti iei campii

am gasit asta :

http://www.anvelopeexpress.ro/?action=_felni_acel_lista&f_R=16&f_auto_marka=TOYOTA

in josul paginii e una de hiace care seamana pefect in poza cu ale mele...dar eu nu ma pricep la codurile alea...

stiti ceva?

urszilla hilux 2.5 : jimnilika 1.3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

Pai ce dai tu in link scrie clar avensis,hiace si rav4....cam toate au 5 prezoane.... tu ar treb sa ai 6.....vezi pe janta ta ca trebuie sa scrie J...cit este el,si alte coduri gen offset,dim (probabil 16)si atunci poate te ajuta cineva....

Nu ar strica nici o poza sa vedem ce model este.... poti incerca sa suni la Toy Romania sau la GTC ,numai dupa ce stii toate detaliile.....plus foto de comparatie!

L>E> Am vazut link din nou.....ultima pe pagina .......6x139,este nr de prezoane si dist dintre ele,merge la tine,vezi daca si offset ala corespune +30...cauta pe janta ta,sigur apare undeva ceva detaliu....

Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.

Dream It, Do It, Live It....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

@urszilla

 

Daca e 8JJ pe 16 6x139 am eu o solutie in circa 7-8 zile (vine un transport de jante din D). Pret ~ 80E ptr o bucata sau 350 euro / 5 bucati. Fac prezicizare ca jantele sunt in stare noua.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

@urszilla

 

Daca e 8JJ pe 16 6x139 am eu o solutie in circa 7-8 zile (vine un transport de jante din D). Pret ~ 80E ptr o bucata sau 350 euro / 5 bucati. Fac prezicizare ca jantele sunt in stare noua.

eu sunt interesat pt o bucata numai ca sa fie la fel

la mine pe janta scrie asa (pe interior) : J 16x6j 307/RN26

iar pe exterior :rn 03 21 in centru si : 260307 la margine

eu sincer nu pricep mare lucru...dar poate va dati seama dvs

urszilla hilux 2.5 : jimnilika 1.3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

mie imi pare si mai rau...ca aveai un pret foarte bun...

dar chestie aia de pe linkul care l-am dat mai sus e ca a mea sau nu?

 

Este ca a ta ...dar nu te ajuta ca e mult mai lata.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

dar sh nu stiti unde as putea sa ma interesez de janta, ca acuma ...asta e...o pun la roata de rezerva si gata...

noua in clipa asta chiar nu-mi permit, iar pe net, ce-mi trebuie mie nu are nimeni ( ma refer la vanzatorii de anvelope/jante)

urszilla hilux 2.5 : jimnilika 1.3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: janta de otel vigo stramba

 

Daca dai pe google dezmembrari hilux o sa gasesti destule, din cate stiu e la iesire din Buzau spre Focsani un parc mare de dezmembrari, s-ar putea sa ai noroc.

Toyota Hilux Vigo 2.5

Can Am 800 LTD

Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

Stiu ca se potrivesc de la LC, si eu am de Lc pe Hiluxul meu, dar de alte masini nu stiu. Cauta si in anunturile mai vechi de cateva luni ca imi aduc aminte de un anut cu jante originale de Hilux la vanzare.

Toyota Hilux Vigo 2.5

Can Am 800 LTD

Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: janta de otel vigo stramba

 

Miam adus aminte, se mai potrivesc de navara, am probat niste roti de navara(2007 ) si erau perfecte.

Toyota Hilux Vigo 2.5

Can Am 800 LTD

Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare