Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Toyota 4Runner camioneta americana

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Toyota 4Runner camioneta americana

Ce parere aveti despre masina asta ?
    http://toyota.anunturi-auto.4tuning....0-9333108.html

Masina se afla undeva la 30 km de Pitesti, omul cred ca nu este de nationalitate romana (am vb pe mess) si am obtinut urmatoarele date despre masina:
    - motor 2200 cmc EFI original Toyota (de 160Kw ??? curios) ... s-a montat asa ceva pe Toyota 4 Runner din 1998 ?
    - are 170.000 km
    - are acte de America (deci trebuie vama platita ptr. inmatriculare)
    - ultimul pret ar fi 1200 Eur
    - un cauciuc stramb pe spate (sper sa nu se fi referit la janta)
    Ideea este daca se afla cineva prin preasma ... un cunoscator ... sa vada masina si actele si sa poata da mai multe detalii (in special capacitate cilindrica, putere si stare tehnica mai detaliata, daca are vreun blocant fie el si central, cutie de transfer, etc) ... dau din plin ...
    Oare sa aiba toate dotarile scrise acolo ? (Oglinzi electrice, Aer Conditionat, Jante aliaj, Inchidere centralizata, ABS, 4x4, Carlig remorca, Proiectoare ceata) ?
    Are 2 sau 4 locuri ?

0745709559 sau messenger: kardan_88
    Toyota Hilux Surf 3.0 TD SSR-X Limited 1994
    Audi A6 Avant Quattro 2.5TDI 2003
    Volkswagen Polo 1.4 TDI 2003
    De mic mi-a plăcut volanu / Şi nu am iubit ghiozdanu, / Copiii-nvăţau engleză / Şi eu să bag în viteză

Re: Toyota 4Runner camioneta americana

30 de km spre Curtea de Arges ?...ca te-as putea ajuta
    Just me !

Comentariu

Dupa faruri si masca este un model din 1989 si in nici un caz din 1998. Cat despre motor, exista aceasta varianta, dar care s-a montat pentru Brazilia.
      Unde esti tu Tepes Doamne...???

Comentariu

Nu mi-a spus ... se exprima destul de greu in scris si nu am insistat ...
        De mic mi-a plăcut volanu / Şi nu am iubit ghiozdanu, / Copiii-nvăţau engleză / Şi eu să bag în viteză

Comentariu

Postat în original de nellorunner Vezi post
          Dupa faruri si masca este un model din 1989 si in nici un caz din 1998. Cat despre motor, exista aceasta varianta, dar care s-a montat pentru Brazilia.
          Aici ai dreptate ... prima generatie (1984-1989) era mai patratoasa (nu seamana cu asta) parca se incadreaza in a II-a generatie (1990-1995), dupa 1996 a aparut a III-a generatie care arata altfel ... dar nu ar fi asta o problema ... imi trebuieste pentru rupt prin noroaie ... mai putin ma intereseaza cum arata ... si camionete sant mai rare ...
          Cat despre motor, m-am uitat pe wikipedia si nu apare tipul asta de 2200 cmc cu 160 kw ... cel mai mic este de 2400 cmc benzina turbo cu 112 CP ... ciudata asta cu motorul ...
          Ultima editare de RALLYMAN; 12.feb.2010, 00:28.

Comentariu

Exista si motorul de 2200 pe Hilux/4Runner are codul 4Y-E cel cu electronica dar a fost montat pana in 1989.

Comentariu

Dar nicidecum sa aiba 160kw ... l-am gasit pe www.japparts.com.au cu 70 kw dar este 4Y simplu vad cu carburator ... ideea este ca nu vreau sa depaseasca in acte 120 kw pentru inmatriculare la bulgari unde peste aceasta putere taxele cresc destul de mult ...

Comentariu

Postat în original de RALLYMAN Vezi post
                Dar nicidecum sa aiba 160kw ... l-am gasit pe www.japparts.com.au cu 70 kw dar este 4Y simplu vad cu carburator ... ideea este ca nu vreau sa depaseasca in acte 120 kw pentru inmatriculare la bulgari unde peste aceasta putere taxele cresc destul de mult ...
                Nu stiu daca se poate inmatricula la BG cu taxa minima ...Atentie, este extracomunitara si s-ar putea sa trebuiasca sa platesti vama la ea! Oricum intreaba inainte.
                consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Nu taxa minima dar macar sa nu intre la categoria ,,peste 120 kw'' unde sant taxe foarte mari si in Bulgaria ...
                  Despre vama am scris si eu mai sus ... cunosc problema ... trebuie sa vamuim ... 10% taxe + 19%TVA

Comentariu

Nu taxa minima dar macar sa nu intre la categoria ,,peste 120 kw'' unde sant taxe foarte mari si in Bulgaria ...
                    Despre vama am scris si eu mai sus ... cunosc problema ... trebuie sa vamuim ... 10% taxe + 19%TVA
                    Pai nu stau lucrurile tocmai asa.
                    Pana la 120Kw pretul inmatricularii in BG este ~ 550 EURO
                    Peste 120 KW pretul inmatricularii in BG este ~ 700-1000 EURO
                    consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

Da man...s-a schimbat si la Bulgari cu taxa. Acum peste 140 kw (sau 120) este taxa de 700 plus 50 ca este 4x4. Deci diferenta de 200 de euro fata de una normala.
                      Just me !

Comentariu

se plateste vama sigur, fiind extra-comunitara
                        Presa Canario Kennel

Comentariu

Procesare...
                        X

Sqreen | Runtime Application Protection