Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

portbagaj pt toyota surf

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• portbagaj pt toyota surf

As dori sa pun un porbagaj de pavilion pe Toyota surf.A mai facut careva aceasta operatiune ? N-am sesizat nici un sistem de prindere!

Re: porbagaj pt toyota surf

Se gaseste mai greu insa...se gaseste.Traversele culiseaza pe sinele prinse de plafon si au sistem propriu de blocare.Poti comanda originale de la www.roughtrax4X4.com.
    Succes !
    RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

[QUOTE=emanoeladrian;674262]Se gaseste mai greu insa...se gaseste.Traversele culiseaza pe sinele prinse de plafon si au sistem propriu de blocare.Poti comanda originale de la www.roughtrax4X4.com.
      Succes ![/QP
      Problema e ca a mea nu are nici o sina prinsa de plafon !

Comentariu

[QUOTE=lyo;674368]
        Postat în original de emanoeladrian Vezi post
        Se gaseste mai greu insa...se gaseste.Traversele culiseaza pe sinele prinse de plafon si au sistem propriu de blocare.Poti comanda originale de la www.roughtrax4X4.com.
        Succes ![/QP
        Problema e ca a mea nu are nici o sina prinsa de plafon !
        Atunci ai o problema !. Sinele sunt prinse prin suruburi iar in plafon sunt 5 gauri de fiecare parte a lui.Suruburile se fixeaza in asazise anchor nuts ,in romaneste sunt piulite captive fixate pe interiorul plafonului.
        Sincer eu nu cred ca merita sa-l gauresti daca nu ai sistemul de prindere din fabrica.Incearca o solutie alternativa,dar eu nu iti pot da nici un sfat pentru ca nu am vazut o astfel de solutie.
        RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

[QUOTE=emanoeladrian;674392]
          Postat în original de lyo Vezi post

Atunci ai o problema !. Sinele sunt prinse prin suruburi iar in plafon sunt 5 gauri de fiecare parte a lui.Suruburile se fixeaza in asazise anchor nuts ,in romaneste sunt piulite captive fixate pe interiorul plafonului.
          Sincer eu nu cred ca merita sa-l gauresti daca nu ai sistemul de prindere din fabrica.Incearca o solutie alternativa,dar eu nu iti pot da nici un sfat pentru ca nu am vazut o astfel de solutie.
          Exact asta ma gandeam si eu ca nu prea merita gaurit.Orice gaura in timp inseamna rugina si infiltrarea apei mai ales in plafon....
          Am deschis topicul ,poate s-a mai lovit careva de situatia asta.
          Ultima editare de Astral; 13.feb.2011, 16:18.

Comentariu

salutare .
            m-am lovit si eu de aceeasi problema , am un hilux autoutilitara ln105 si aveam aceeasi problema , pana la urama am apelat la cei de la thule romania si au zis ca exista sistem de bare care se poate fixa pe cabina , fara gauri si alte cele , dar nu il au momentan pe stoc ,astept un raspuns de la ei sa vad cand vine.
            nici eu nu am acea "streasina " sau cum s-o numi.
            toate bune.
            nu bate ceva prea tare pe masina , e data muzica prea incet

Comentariu

Postat în original de radu ovidiu Vezi post
              salutare .
              m-am lovit si eu de aceeasi problema , am un hilux autoutilitara ln105 si aveam aceeasi problema , pana la urama am apelat la cei de la thule romania si au zis ca exista sistem de bare care se poate fixa pe cabina , fara gauri si alte cele , dar nu il au momentan pe stoc ,astept un raspuns de la ei sa vad cand vine.
              toate bune.
              Ok.Daca afli ceva noutati astepy sa -mi dai de veste.:

Comentariu

Postat în original de radu ovidiu Vezi post
                salutare .
                toate bune.
                poate asa
                http://forum.club4x4.ro/showthread.p...ighlight=thule
                Daihatsu Rocky 2.8td since '85
                Mitsu Pajero 3.2did since '08

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection