Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Garnitura termostat hilux 2005

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Garnitura termostat hilux 2005

Buna ziua

Am o intrbare stiti cumva , va rog , daca se gaseste separat garnitura sau se cumpara numai impreuna cu termostatul , pt. ca am gasit numai termostat de vanzare sau daca este posibil sa rezolv prin curatarea garnituri vechi peste care sa pun mastic negru ? Multumesc.

Re: Garnitura termostat hilux 2005

Incearca la Alpadrino, ca poate o au pe stoc.
    2 x Patrol Y61 LWB 2.8 si 3.0

Comentariu

Mersi pt. informatie , deci sa inteleg ca se vinde si separat.

Comentariu

De fapt sunt 2 garnituri, am aflat acum , una a termostatului si una care se pune pe carcasa lui care se prinde de chiuloasa , pe mine ma intereseaza cea de a doua.

Comentariu

De obicei, comerciantii de piese livreaza termostatul cu garnitura/garniturile aferente. Asta nu inseamna ca nu se pot gasi si separat, la aceeasi furnizori. Important este sa mergi la ei cu toate datele pe baza carora sa poti identifica exact ceea ce-ti trebuie (de cele mai multe ori e suficient VIN-ul masinii). eu am cumparat zilele trecute termostatul cu tot cu garnitura, stiind doar tipul de motor si anul aproximativ de fabricatie, iar garnitura intre suportul termostatului si motor am "confectionat-o" cu silicon negru, rezistent la temperatura.
          Succes!
          It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Am o pierdere de lichid care se vede pe langa garnitura de la carcasa , sper ca garnitura termostatului este OK , si trebuie inlocuita doar cea de carcasa , si vroiam sa stiu daca se poate ermetiza cu silicon negru , fapt confirmat de tine , am sa incerc la inceput asa si daca nu o sa functioneze am sa comand o garnitura de carcasa noua pe care am inteles ca o face doar producatorul , oricum multumesc pt. informatie.

Comentariu

Am rezolvat problema , sper, carcasa nu are garnitura avand doar silicon etansizarea principala se face prin garnitura termostatului pe care am inlocuit-o iar la carcasa i-am pus silicon negru care sper sa tina .Oricum multumesc pt. sfaturi.

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection