Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Informatie sistem 4x4 Toyota J120

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Informatie sistem 4x4 Toyota J120

Buna seara.Sunt in cautarea unui 4x4 ...bugetul nu e mare si totusi am dat de o Toyota j120 ,cutie manuala... si amu e nedumerirea mea ...transmisia e 4x4 permanent? proprietarul zice ca e...in poze nu vad butonul diff lock...inteleg ca nu are... Nu dati cu pietre... Imi puteti explica cum e cu 4x4 la acest model? e un j120 ,scurt , din 2003
    Land Rover Discovery 2 TD5 , Manual an 2000

Salut. Fiind vorba de varianta cu transmisie manuala, levierul selector al cutiei de transfer are poziție 4x4 permanent, cu diferențial central deschis, si incă 2 poziţii cu central blocat High, respectiv central bloc Low.

Modelele cu transmisie automata si nivel de echipare ridicat au doar 2 pozitii pentru selectorul cutiei de transfer - High / Low si buton separat, comanda electrica, pentru blocare diferential central.

Comentariu

Postat în original de Cristi S Vezi post
      Salut. Fiind vorba de varianta cu transmisie manuala, levierul selector al cutiei de transfer are poziție 4x4 permanent, cu diferențial central deschis, si incă 2 poziţii cu central blocat High, respectiv central bloc Low.

Modelele cu transmisie automata si nivel de echipare ridicat au doar 2 pozitii pentru selectorul cutiei de transfer - High / Low si buton separat, comanda electrica, pentru blocare diferential central.
      Multumesc foarte mult pt informatie... nu am stiut ca e 4x4 permanent...am crezut ca , vanzatorul vb prostii...multumesc,mi-ati fost de ajutor.
      Land Rover Discovery 2 TD5 , Manual an 2000

Comentariu

Procesare...
      X