Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Apare un inlocuitor pentru LC 120 in 2009?


stanley

Postări Recomandate

Dupa cum relatam in alt topic, la reprezentanta Toyota spuneau ca in Romania nu mai este disponibila varianta scurta cu 3 usi decat cea cu 5 usi deoarece LC 120 nu se va mai fabrica (dar nu stiau de cand!) si in aceasta situatie se retrage dupa piata intai varianta scurta.

Dar interesant ca pe site-urile toyota.de si toyota.fr este prezentata in continuare si varianta scurta precum si preturile pentru ea. Stie cineva ceva despre eventualul inlocuitor al lui 120 si daca da, de cand va apare pe piata? Se va schimba motorizarea (ma refer la diesel)?

Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Apare un inlocuitor pentru LC 120 in 2009?

 

mai mult ca sigur apare pt ca apare varianta comerciala (hilux) cu face lift si dotarile de pe lc120 deci obligatoriu apare si un nou lc

Am inteles ca hilux-ul cu motorul de 3,0 D4-D deja se comercializeaza in Europa. Sunt curios daca pe urmasul lui lc 120 va ramane tot

motorul diesel de 3,0

Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Apare un inlocuitor pentru LC 120 in 2009?

 

...Am inteles ca hilux-ul cu motorul de 3,0 D4-D deja se comercializeaza in Europa.

 

Se comercializeaza demult. Si in Romania se vinde Hilux cu motorul de 3.0 d4-d .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Apare un inlocuitor pentru LC 120 in 2009?

 

Imi cer scuze si revin cu precizarile de rigoare:

-aceasta masina(vorbesc de Toyota)este cumparata de compania unde prestez ca sofer

-Seful meu ma intrebat:Touareg sau Toyota?

-Eu am zis toyota dar decizia finala a fost a lui.

Precizez ca am avut la drive test ambele masini,Eu conduc de luni pina vineri iar El in weekend.

-in acesta saptamana ridic masina

-este al doilea utilaj de acelas model pe care compania il achizitioneaza

Eu sunt super incantat de masina si ca Omu ma ascultat si a tinut cont de sfaturile mele,orcum va multumesc pentru informatile culese de pe acest forum.

Am sa revin ulterior cu poze si mai multe informati dupa ce intru in posesia masini

Toate cele bune va doresc.

Kia Sportage,2005,albastru

Toyota LC 120,job car

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare