Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Informatie ... urmasul lui LC 120

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Informatie ... urmasul lui LC 120

Salutare,

De cateva zile am facut o vizita la reprezentanta Toyota din Cluj Napoca.
    Doresc sa imi achizitionez o noua masina de familie si una din optiuni e Land Cruiser LC120.
    Mi-au spus ca spre sfarsitul anului va iesi noul model / face lift.
    Am cautat pe net informatii dar se pare ca nu am avut noroc.
    Aveti cumva astfel de informatii ? Multam mult.
    Bogdan,
    Facebook: Suzuki Restore

Re: Informatie ... urmasul lui LC 120

am fost si eu saptamana trecuta la aceiasi reprezentanta...pentru aceasi masina :) .
    nu mi-au spus nimic...doar ca modelul actual vandut are mai multe in dotarile standard...gen au pus toate airbagurile standard, laterale...si inca cate ceva.

zimi in pm ce oferta ai primit...sa facem o comparatie
    isuzu trooper, lada niva,defender TD5, defender Td4, ZIL 131, LC 120

Comentariu

Nu am cerut o oferta clara de pret, am vorbit de principiu.
      I-am intrebat doar cand vor lansa noul model...pe ideea ca daca imi iau masina noua sa-mi iau noul model.
      Bogdan,

Comentariu

Postat în original de Farfarello
        Nu am cerut o oferta clara de pret, am vorbit de principiu.
        I-am intrebat doar cand vor lansa noul model...pe ideea ca daca imi iau masina noua sa-mi iau noul model.
        Decat o varianta noua super electronizata, mai bine actualul model super testat, mai ales (daca este vorba de folosire in teren) varianta actuala "comfort" cu blocaj diferential spate si eventual cu roti schimbate!
        Incearca sa te bucuri de fiecare moment, este mai tarziu decat crezi!

Comentariu

Si eu as merge pe varianta veche....

Nu e ca si cum e o masina rea, ba dimpotriva, e mega-testata, matura, ai piese la discretie, se face mecanica mai usor, tot ce trebuie....

Comentariu

Postat în original de vstef_is
            Si eu as merge pe varianta veche....

Nu e ca si cum e o masina rea, ba dimpotriva, e mega-testata, matura, ai piese la discretie, se face mecanica mai usor, tot ce trebuie....

Ce inseamna veche - intre ce ani s-a fabricat?
            Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Comentariu

Se pare ca cei de la Toyota tin foarte bine ascuns modelul nou de Landcruiser.
              Se va face prezentarea lui in aceasta vara dar , deocamdata nici dealerii nu stiu cum arata masina.

Comentariu

veche....adica ce se fabrica inclusiv acum....tocmai ce v-am spus ca de vreo 2 luni modele au cate ceva plus in dotarea standard...
                noua inseamna varianta care se va lansa...acum depinde si acolo ce inseamna schimbat...un facelift nu schimba cu nimic performantele actuale ale masini....doar de se baga la schimbat motor, cutie,etc....
                probabil cand lanseaza modelul nou e o sansa de reduceri la modelul asta actual....pe langa reducerile actuale. la varianta bazic acum pretul se invarte pe la 28-30 K +TVa...in functie de cum negociezi si ce au pe stoc

Comentariu

The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500
                  4x4MANIA is where we are !!!
                  “ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Comentariu

noul model...are volanul pe dreapta

Comentariu

Nu vreau sa fiu carcotas dar daca asa va arata noul model eu unul merg pe varianta "veche".
                      O alegere inteleapta ar fi sa produca si varianta veche dupa aparitia celei noi la care sa merga si pe un nivel de echipare off-road cu roata pe portiera spate...eu unul as merge pe o astfel de varianta.
                      Bogdan,

Comentariu

Postat în original de florum
                        noul model...are volanul pe dreapta
                        e culmea, la o masina japoneza
                        The Climber - V6 4runner 1st gen. on 31x11.5x15 TSL SX, T-Max 9500
                        4x4MANIA is where we are !!!
                        “ It doesn't matter how slowly you go, as long as you don't stop. ” — Confucius.

Comentariu

wolf unde ai gasit poza....adica ce zice articolul sau stirea respectiva...?
                          tare mi ca e o poza cu varianta chineza a toyota aia de copiaza tot ce misca si are roti...
                          oricum pana nu e ceva oficial la cate variante de land cruiser se fabrica nu o sa stim nimic sigur pt europa

Comentariu

Postat în original de tdanys
                            wolf unde ai gasit poza....adica ce zice articolul sau stirea respectiva...?
                            tare mi ca e o poza cu varianta chineza a toyota aia de copiaza tot ce misca si are roti...
                            oricum pana nu e ceva oficial la cate variante de land cruiser se fabrica nu o sa stim nimic sigur pt europa
                            Pai modelul ala nu seamana deloc cu un LC120.....
                            Unde esti tu Tepes Doamne...???

Comentariu

Aici gasiti ce cautati. Modele noi ce inca nu sunt lansate.... http://images.google.ro/images?hl=ro&q= ... 2&aq=f&oq=
                              Unde esti tu Tepes Doamne...???

Comentariu

Procesare...
                              X