Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Urgeeeent - Caseta de directie LC120

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Urgeeeent - Caseta de directie LC120

Mi-am schimbat jucaria...am trecut de la Land rover la Land cruiser...un pas urias, dar am probleme de locomotie...

Dupa prima vizita la service, am cateva probleme.. bucse, pivoti.. chestii marunte, dar si caseta de directie care are joc foarte mare si trebuie schimbata.

Subit au murit si spalatoarele de faruri... astept sa vad ce mai pica... poate e ceva contagios :)

De unde se pot procura piese noi sau sh la preturi rezonabile si calitate buna? Merita oare ceva sh? Se poate comanda de afara?

Masina e din 2004.
    Orice sfat e binevenit

Multumesc,
    Marius
    LAND...

Re: Urgeeeent - Caseta de directie LC120

Sa ne zici de diferente hahahaah...AI TRADAT LAND ROVERUL ....
    Land Rover Discovery I
    Mercury Sable
    LR serie III

Comentariu

:)) Diferentele sunt foaaaarte mari, dar din pacate nu ma pot bucura inca de ea la intreaga valoare. Am mai avut o masina identica acum vreo 3 ani de la birou si de atunci m-am indragostit.
      LAND...

Comentariu

S-ar putea sa se potriveasca caseta de directie de pe LC90/95. Am nevoie de seria masinii ca sa iti pot spune exact.

Comentariu

Postat în original de Georgenis Vezi post
          S-ar putea sa se potriveasca caseta de directie de pe LC90/95. Am nevoie de seria masinii ca sa iti pot spune exact.
          JTEBZ29J100051234

Multumesc.
          LAND...

Comentariu

Din fericire, am fost la reprezentata pentru o a doua opinie.

Caseta de directie e foarte ok. Are un mic joc, dar nesemnificativ, in limitele utilizarii normale... nici vorba de reparat sau inlocuit.

Singurele lucruri care trebuie sa le schimb, sunt:
            1. bascula superioara fata (1457 ron)
            2. sa ma decid daca schimb doar burdufele de la planetare(527ron), sau schimb si o planetara fata (3064ron) care are un pic de joc, dar e posibil sa mai mearga.

Incep sa ma bucur de masina. In weekend plec la un pescuit mai hardcore...
            LAND...

Comentariu

Salut. Spune-mi te rog cati km a rulat masina si in ce conditii. Mi se pare ciudat ca ai astfel de probleme.

Comentariu

rulaj pe sosea, 180.000km, 5ani.

astea sunt din cauza drumurilor proaste... e normal la 180.000.. mai si cade, chiar daca e toyota. Le repar si o sa fie ca noua :)
                LAND...

Comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Are ceva km. Am utilizat una in trecut cu motorizarea 4.0 benzina. Interesanta masina nu am ce sa-i reprosez doar ca la momentul respectiv o simteam ca pe o sugativa-n portofel.

Comentariu

Asta mi se pare ok atat la intretinere cat si la consumabile.
                    Am dat 13000 pe ea, e varianta vip... e foarte ok masina si e in toate mintile, mai putin cele 2 probleme de la suspesie, pe care le voi rezolva saptamana asta.

Consumul e 11.5 in Bucuresti, 7.9 pe drum national si 10 pe autostrada (la 140km/h constant). E cu cutie manuala.

La ce anume ti s-a parut scumpa cea pe care ai avut-o?.. Ca sa stiu sa ma feresc :)
                    LAND...

Comentariu

Carburantul. Consumul cel mai mic urban inregistrat in niste conditii ideale as putea spune a fost de 18 L/100 de km. In rest nu am de spus nimic rau, nu a avut probleme de aritculatii pentru ca desi mi-e rusine sa recunosc puntea rigida spate e un avantaj in afara drumului pe care Disco nu-l are. Toyota a fost imprumutata, nu m-am ocupat de revizii si/sau alte activitati de intretinere. Am avut posiblitatea sa o achizitionez dar consumul si-a spus cuvantul. Este una din masinile pe care le-as cumpara oricand doar ca atunci cand am avut de ales intre LC120 diesel si Disco 3 mi-a placut mai mult comportamentul rutier pe care il avea L.R . Pacat este ca pentru acest model de LC varianta VIP nu iti dadea posibilitatea de a opta pentru dif spate blocabil de fabrica lucru folositor adevarat doar in conditii dificile. In rest pentru cei ca mine care nu fac ceva extrem, Traction Control is the best !

Comentariu

Procesare...
                      X