Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

climatizare J12

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• climatizare J12

Salutare,
    Sunt de curand (4 luni) posesorul unui Land Cruiser 3.0 D-4D din 2005, am luat-o eu la 165.000 km, acum are 190.000 (fac cam 300 km zilnic cu ea), masina este dotata cu climatizare automata (cea cu touch screen). De cand a venit caldura am dat drumul la AC si am observat ca nu baga rece decat in partea dreapta, pe partea soferului baga aer la temperatura de afara, iar in dreapta iti pica unghiile de cat de rece baga.
    Daca a mai intalnit cineva aceasta problema si ma poate ajuta, as vrea sa stiu de la ce ar putea fi?

Multumesc.

Re: climatizare J12

In spate merge AC ul , baga aer rece pe la plafon ???

Masoara cu un termometru temperaturile la gurile de ventilatie sa nu te pacalesti .

Pe recirculare se comporta la fel ???
    http://bestwinch.ro/14-exemplu-de-montaj
    Trolii Kingone
    Trolii BestWinch

Comentariu

Orice raspuns ai da da o fuga la GTC

Vezi ca este Razvan pe aici pe forum :)
      http://bestwinch.ro/14-exemplu-de-montaj
      Trolii Kingone
      Trolii BestWinch

Comentariu

S-a rezolvat problema, incarcat instalatia cu freon si functioneaza perfect.

Comentariu

Am aceeasi problema, multumesc pentru post! Ma gandeam ca asta este problema, dar manifestarea este ciudata :)

Comentariu

problema s-a rezolvat doar cu incarcare freon? intreb, pt ca si la mine se manifesta aceeasi problema.

Comentariu

Postat în original de bogdan_g Vezi post
              problema s-a rezolvat doar cu incarcare freon? intreb, pt ca si la mine se manifesta aceeasi problema.
              Da, incarcarea cu freon a rezolvat problema. Sigur este o scapare pe undeva, dar eu nu merg prea mult cu ea si ma gandesc ca se scurge si stand degeaba. Cam la doi ani mai fac un plin cu freon.

Comentariu

multumesc pt raspuns. am sa merg sa-i fac "un plin".
                respect.

Comentariu

Procesare...
                X