Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

climatizare J12


sebu

Postări Recomandate

Salutare,

Sunt de curand (4 luni) posesorul unui Land Cruiser 3.0 D-4D din 2005, am luat-o eu la 165.000 km, acum are 190.000 (fac cam 300 km zilnic cu ea), masina este dotata cu climatizare automata (cea cu touch screen). De cand a venit caldura am dat drumul la AC si am observat ca nu baga rece decat in partea dreapta, pe partea soferului baga aer la temperatura de afara, iar in dreapta iti pica unghiile de cat de rece baga.

Daca a mai intalnit cineva aceasta problema si ma poate ajuta, as vrea sa stiu de la ce ar putea fi?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...
  • 8 luni mai târziu...

Re: climatizare J12

 

problema s-a rezolvat doar cu incarcare freon? intreb, pt ca si la mine se manifesta aceeasi problema.

 

Da, incarcarea cu freon a rezolvat problema. Sigur este o scapare pe undeva, dar eu nu merg prea mult cu ea si ma gandesc ca se scurge si stand degeaba. Cam la doi ani mai fac un plin cu freon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 ani mai târziu...

la mine problema este ca nu baga nici caldura decat foarte putin si nici rece , sufla ventilatorul ca nebunul si in partea din fata a masinii nu se prea simte deloc.

or fi ceva clapete blocate?  apa sta la 90 de grade dar caldura nu se face mai deloc , norocul meu cu scaunele ca se incalzesc bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare