Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Noua achizitie LC 150

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Noua achizitie LC 150

Si ca sa mai pun si eu gaz pe foc, arunca un ochi la Cooper ST Maxx sau Goodyear Wrangler Duratrac (au si fulg de nea). Sunt niste AT uri mai agresive, rezonabile iarna.
    Sa o folosesti cu placere masina !
    "Explore.Dream.Discover."-Mark Twain
    cele mai bune lucruri din viata mea: http://picasaweb.google.com/olivia.iris.stoian
    "my precioussssss" : http://picasaweb.google.com/stoian.l.m

Comentariu

Postat în original de l_stoian79 Vezi post
      Si ca sa mai pun si eu gaz pe foc, arunca un ochi la Cooper ST Maxx sau Goodyear Wrangler Duratrac (au si fulg de nea). Sunt niste AT uri mai agresive, rezonabile iarna.
      Sa o folosesti cu placere masina !
      Multumesc pentru sugestii tuturor.
      M-am dus sa citesc dimensiunile cauciucurilor si am observat ca e incaltata cu AT-uri DUNLOP din fabrica. Urmatorul pas va fi MT, insa momentan o tin asa, macar pana la primavara.
      N-a iesit inca de pe asfalt

Stima,

Comentariu

Postat în original de Scorilo Vezi post
        Multumesc pentru sugestii tuturor.
        M-am dus sa citesc dimensiunile cauciucurilor si am observat ca e incaltata cu AT-uri DUNLOP din fabrica. Urmatorul pas va fi MT, insa momentan o tin asa, macar pana la primavara.
        N-a iesit inca de pe asfalt

Stima,
        Sunt AT-uri doar cu numele.
        Mergi cu ele si vezi cum e, apoi ai de unde sa alegi.
        Poate te scot de Craciun pe langa Campulung sa cautam zapada la inaltime.
        TLC KDJ120

Comentariu

Ce consum are motorul asta de 2.8 si cum trage? Ce versiune este masina ?

Comentariu

Postat în original de Sony Vezi post
            Ce consum are motorul asta de 2.8 si cum trage? Ce versiune este masina ?
            177 cp euro 6 cu add-blue, 6AT executive are 3 moduri: eco, normal si sport. Consuma pana in 9l mediu. Are cuplu bun insa nu fuge, nici n-am tractat nimic cu ea pana acum. Cea mai tare senzatie este cand iei curbe la viteza, prima data m-am panicat, desi vazusem prezentarea pe youtube

Comentariu

EU am luat LC150 in mare graba cand mai erau doar cateva bucati cu motorul de 3000/190hp. Consumul este de 12.5 iarna, 10.5 vara mixt. Suspensia este fenomenala intradevar, iar Crawl control te scoate din multe locuri.
              Toyota Active Traction Control (A-TRC) ma salvat dintr-o situatie limita cand la o viteza de 120km/h cu rulota tractata am depasit doua tiruri. Intre tiruri rulota a fost "supta" de curentul de aer si a intrat in balans, moment in care masina a inceput sa franeze singura si sa intareasca foarte tare directia. Initial am vrut sa accelerez ca sa intru in banda dar nu mi-a permis decat dupa ce sa stabilizat.

O sa fii foarte incantat de masina

Comentariu

Postat în original de Sony Vezi post
                EU am luat LC150 in mare graba cand mai erau doar cateva bucati cu motorul de 3000/190hp. Consumul este de 12.5 iarna, 10.5 vara mixt. Suspensia este fenomenala intradevar, iar Crawl control te scoate din multe locuri.
                Toyota Active Traction Control (A-TRC) ma salvat dintr-o situatie limita cand la o viteza de 120km/h cu rulota tractata am depasit doua tiruri. Intre tiruri rulota a fost "supta" de curentul de aer si a intrat in balans, moment in care masina a inceput sa franeze singura si sa intareasca foarte tare directia. Initial am vrut sa accelerez ca sa intru in banda dar nu mi-a permis decat dupa ce sa stabilizat.

O sa fii foarte incantat de masina
                Mersi, asta nu are Crawl Control. Are blocant spate si central. Din cate am inteles numai varianta luxury au Crawl Control, insa nu stiu sigur...
                Ultima editare de Scorilo; 29.ian.2018, 15:59.

Comentariu

M-am urcat astazi in varianta full options (67000coco) cu Crawl si MTS .....si stupoare a disparut butonul de blocat spate a ramas doar cel central .... cum dracu ??

Comentariu

Procesare...
                  X