Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

LC 150 in 3 usi sau 5 usi ??

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• LC 150 in 3 usi sau 5 usi ??

Ei dragi colegi sunt in mare dilema ce sa iau !? Nevasta vrea cu 3 usi iar eu vreau mare in 5 usi. Manuala va fi sigur 100% ca altfel m-am lins pe bot de ciorba calda pe veci !

Rogu-va pareri, mai ales cei ce au condus ambele .

Multam fain..anticipat !
    Ultima editare de emanoeladrian; 15.dec.2018, 23:40.
    RAV 4 Model Luxury 2018.

Re: LC 150 in 3 usi sau 5 usi ??

Ca de obicei, depinde de ce vrei sa faci cu ea....
    In afara de asta eu as tine cont si se capacitatea de revanzare....zic eu mai mare la 5 usi pentru ca are o componenta “practica”, “de utilitate” mult mai mare. Cea cu 3 usi e mai “poezie” asa...
    www.georgei23.com

Comentariu

Si eu as alege tot cu 3 usi pentru ca un LC 150 cred ca e mare si doar in 3 usi, dar am ajuns la concluzia ca satisfactia d-nei mele primeaza in fata preferintelor mele !
      Evident, satisfactia e a ei, dar si linistea mea e pretioasa... !

Regulament

Comentariu

Merci Astral de incurajare..!

In 3 usi am gasit o oferta foarte interesanta in Ungaria :

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...3&source=email

Insa eu mai am optiunea unei masini noi cam in vara/toamna 2019 ...si parca as astepta la una noua, hmmm ..... 5 usi, argintie,Luxury si manuala ..!!
        RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

Eu as merge pe 5 usi :
          Masina e mai frumoasa , mai stabila pe sosea , mai incapatoare , se aseaza mai bine in teren si e mai greu de rasturnat , are masa mai mare in caz de impact .
          Sincer inafara de consum s3nsibil mai mare la LWB , nu vad nici un avantaj pt SWB. Adica pentru cine da cateva zeci de mii de euro pt un 150 cred ca 1 l de motorina in plus e neinteresant. Eu am avut pe vremuri in 3 usi si nu mai vreau altu.
          Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
          Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
          Natura si aventura

Comentariu

Da` cum fuge de fund un LWB fata de un SWB pe cele mai mici inclinari laterale, ai experimentat ...?

Regulament

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
              Da` cum fuge de fund un LWB fata de un SWB pe cele mai mici inclinari laterale, ai experimentat ...?
              DAAAAA , si ca sa il citez pe un amic, etnic maghiar : " mie nu place sa nu am poame pe lateral "

Nu am zis ca LWB-ul nu are minusuri , are , da io tot numa in lwb ma vad.
              Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
              Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
              Natura si aventura

Comentariu

Ce faci cu LWB nu faci cu SWB si invers.
                Daca te uiti dupa masina "d'oras" ia scurta, daca vrei sa o folosesti si in afara orasului, cauta lunga.
                Bine, acum in functie si de oferte si de bugetul PE care il ai, evident!
                Ultima editare de Astral; 18.dec.2018, 18:58.
                consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

D-na mea o sa intre in posesia Rav-ului asa ca decizia imi apartine mie si....numai mie. Masina o voi folosi la dumuri lungi, nu in oras si mai ales pe timp de iarna. O sa comand LWB la anul prin Martie ca sa o am la inceputul verii, un pic de rodaj in concediu pica bine .
                  Astept inca de la dealerul din Kaunas toate datele despre cum arata si ce optiuni are LC 150 N1 comandata. Analizez si vad daca o sa comand N1 sau M1. Modificari gen geamuri anulate, podea spate modificata nu imi plac. Dar sa vedem.
                  Va fi culoare Argintiu metalizat si model Luxury .
                  Va tin la curent cu noutatile si cu momentul plasarii comenzii. Mi s-a spus ca dureaza 4-5 luni dar de obicei in 3 luni este livrata, RAV-ul a fost in 2 si jumatate .

Craciun Fericit cu sanatate si multe drumuri bune sau...cum vi le doriti ..!
                  Ultima editare de emanoeladrian; 18.dec.2018, 18:40.
                  RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

Vad ca au aparut masini noi la sub 35KE.
                    Adevarat ca sint cam "chele" dar sint MASINI, nu tablete.
                    An "sapat" doar dupa 2,8l noi.
                    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...alse&usage=NEW

Comentariu

Sunt unii dealeri din Germania care mai au ramase pe stoc si nevandute productie 2017 si 2018.
                      Mie imi este greu sau imposibil sa gasesc una cum o doresc la culoare si optionale: argintiu, manuala, N1 si model Luxury...asa ca trebuie sa o comand in Lituania si sa o astept sa fie fabricata..3-4 luni.
                      Sper ca prin vara sa ma pot bucura de ea.

Multumesc pentru info !
                      RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

Ati facut o alegere buna
                        Sunt totusi curios cat va va costa masina comandata
                        Sunt mai ieftine la lituanieni?Ca dvs ati umblat prin toata lumea
                        Ms

Comentariu

Pretul pentru un model Luxury M/T este 45.700 la care mai pot obtine o reducere de 5-10 % ca este a doua masina comandata la ei. La RAV 4 am facut o economie de 8000Euro fata de alternativa de a o comanda in Romania, acelasi model cu aceleasi optiuni si am si in plus cate ceva ca volan incalzit..Land Cruiser-ul va fi o economie de peste 10.000 Euro. In Romania sunt adaosuri nesimtite ale dealerilor... Cand am fost la Toyota Pipera si le-am aratat diferenta uriasa de pret, cei de la vanzari au ridicat din umeri si mi-au spus ca preturile sunt decise de patronii firmei.

Incerc sa atasez un PDF cu lista de preturi si optionalele modelelor. Se poate folosi Google pentru traducerea din Lituaniana in Engleza..in Romana nu prea iese corect..
                          Fișiere atașate
                          RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

Din cate stiu eu politica de preturi pe fiecare piata o face producatorul, nu stealerul. Acesta din urma ia un “discount”, “comision”...care nu e asa spectaculos, cca 10%. Cel putin asa era acum vreo 20 de ani, cand dadeam cu sapa in lumea aceea. Banii se faceau in service, mai ales la masinile in garantie.
                            Ultima editare de georgei23; 14.ian.2019, 19:47.
                            www.georgei23.com

Comentariu

Eu unul nu am lucrat in domeniul vanzarilor auto si nu pot decat sa constat ca un simplu client ca in Germania pretul pentru aceeasi masina este cu 4-5 mii mai jos iar in Lituania cu aproape 10.000. Sincer nu cred ca producatorul se baga peste politica de vanzari a dealerului, ar fi nefiresc dupa parerea mea. Daca dealerul poate sa 'prosteasca' clientii si sa vanda dublu la pret fata de achizitie..brava lui. Cat timp exista vanzari toata lumea este multumita..
                              RAV 4 Model Luxury 2018.

Comentariu

Procesare...
                              X