Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stergator

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Stergator

Salut baieti. Am o problema la stergatorul din partea dreapta, zic eu, acuma as dori sa stiu daca si la voi e la fel.
    Stergatorul e de 450 mm si problema e ca loveste peste chederul de la parbriz in partea de jos, daca iau mai mic atunci nu mai acopera tot parbrizul.

Aveti aceeasi problema, sau ce stergatoror folositi?

Daca incerci sa-l misti cu mana se misca sau ramane ferm pe pozitie? La fel mi se intampla si mie dar la mine este uzat sistemul de parghii care actioneaza stergatoarele.

Comentariu

Postat în original de verzet Vezi post
      Salut baieti. Am o problema la stergatorul din partea dreapta, zic eu, acuma as dori sa stiu daca si la voi e la fel.
      Stergatorul e de 450 mm si problema e ca loveste peste chederul de la parbriz in partea de jos, daca iau mai mic atunci nu mai acopera tot parbrizul.

Aveti aceeasi problema, sau ce stergatoror folositi?
      Lama de 16'' luat de la Kaufland. 7lei in promotie.
      Toyota LJ 70
      Transsylvania Off Road Club
      www.helpdani.eu

Comentariu

Alin, totul este ferm, nu se misca nimic.
        nessum, daca pun mai mic, raza de stergere e mult mai mica, adica ala de pe scaunul din dreapta trebuie sa faca plecaciuni sa vada ceva in fata.

Comentariu

nessum, daca pun mai mic, raza de stergere e mult mai mica, adica ala de pe scaunul din dreapta trebuie sa faca plecaciuni sa vada ceva in fata.
          Ala e pasager, sa zica ca-l plimbi!
          Toyota LJ 70
          www.helpdani.eu

Comentariu

Verifica daca bratele nu au fost interschimbate, difera stg vs dr cel lung ar trebui sa fie la Doamna/ pasager asa cum scria Ovi
            @Landcruiser

Comentariu

M-am uitat la ele, prea mare diferenta n-am vazut. Daca aveti careva chef sa faceti o poza sa le compar...
              Fișiere atașate

Comentariu

Azi dimineata in trafic (stateam si admiram revolutia in trafic a lu' firea) mi-am adus aminte de solicitarea ta! Sper sa te ajute dar sa iei in calcul ca eu am volan pe dreapta si in partea de sus un parasolar autocolant.
                Fișiere atașate
                Toyota LJ 70
                www.helpdani.eu

Comentariu

Mersi tare mult. pana la urma am schimbat cel de pe partea stanga cu cel de pe partea dreapta, pare a fi mai ok, nu mai freaca in keder in halul ala.

Comentariu

Mersi tare mult. pana la urma am schimbat cel de pe partea stanga cu cel de pe partea dreapta, pare a fi mai ok, nu mai freaca in keder in halul ala.
                    Stai asa ca acum m-am prins, tu ai Lj73 iar parbrizul este mai ingust decat la LJ70 deci nu putem compara lungimea stergatoarelor.
                    Ultima editare de nessum; 24.feb.2020, 08:56.
                    Toyota LJ 70
                    www.helpdani.eu

Comentariu

Mai eu le-am mutat cum ai zis tu, ala mai lung in dreapta si e mai ok, nu mai freaca.

Comentariu

Procesare...
                      X