Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

TOYOTA Land Cruiser J7


Vizitator jimny8

Postări Recomandate

Vizitator jimny8

dupa ce am vazut la campulung, am ramas cu impresii despre hdj-urile organizatorilor :) si despre seria asta de fj, hzj... tot ce tine de J7

 

variantele scurte mi se par mai ok decat patrolul sau pajero (din anii '90, normal)

 

cel putin asa ceva mi se pare super pentru mers pe coclauri:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bltihvctrqa2

 

acuma... se pune problema taxei si a impozitului.... mult mai mari decat la un jimny :P

 

pareri despre cum este ca investitie, ca masina de teren serioasa + utilizare cotidiana, ca baza de modificari, etc....?

 

P.S.

invidie uriasa pentru mc / miron si BJ70 + HDJ 80 :twisted:

http://www.club4x4.ro/viewtopic.php?t=952

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect aduc la cunostinta onor forumistilor ca HDJ 80 -ul din pacate nu este al meu ci al bunului meu prieten Victor. Al meu este HDJ 100, Hilux-ul si BJ 70 -ul. Are si Victor un HDJ 100. Si eu mai am un BJ 70 pentru transplanturi. 70 -ul e in plin proces de restaurare. Maine duc la sablat sasiul. Si dupa ce-i gata masina, ma jur ca n-o mai bag! :care
Do everything prepared!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator jimny8

aoleu! :shock: unde n-o bagati???? in noroaie???

 

ca pe unii ne-ati bagat in boala! adica de la vise cu jimny am ajuns la toyote! nu-i a buna :)

 

... cred ca o sa ajung si eu ca gabitzu: "cand ma fac mare, imi iau toyota"...

deocamdata obiectivul este (tot) jimny.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai tu linistit ca nea' miron o baga si in noroaie si printre copaci...

 

nu-ti pot spune dacat ca este destul de frustrant ca pe o portiune de macadam sa te lase intr-un nor de praf... asa ca nea' miron chiar merge foarte fain cu toyota, pacat ca la Buzau a avut probleme ca altfel se clasa pe podium

 

felicitari si toata stima

Range Rover Classic V8

The Dakar; a challenge for those who go - a dream for those who stay behind / Thierry Sabine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare