Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Englezoaica mea - LJ VX 70

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Postat în original de nessum Vezi post
    Daca esti plecat mai mult de 4 zile trebuie sa-ti faci o rezerva considerabila de ''Spray'' asa ca ajungi la valoarea unei butelii de 3L
    Am cochetat si eu cu idea aragazului pe benzina dar am renuntat, treaba aia cu amorsarea si apoi mirosul de benzina care iti intra in piele...
    Lasa ca discutia este constructiva si merge in noua orientare spre overlanding, pana la urma despre ce scurta nu am ce sa mai povestesc, si-a cam atins limitele! Merge f.bine, sta bine pe sosea si nu prea mai am ce face cu ea. E de vanzare!
    Tu iar vorbesti ca sa te bagi in seama, ca doar e topicul tau, nu ?

Crede-ma ca spray-urile alea au gaz in ele ca mai mult de 3-4 buc nu-ti trebuie sa ai in portbagaj pentru 7-10 zile !

Tu ai impresia ca pe munte te apuci sa gatesti o ciorba sau sa fierbi o gaina de curte ?!?

Daca vrei un gulas sau alte delicatesuri, pui ceaunul pe focul de lemne .....hellooooo !!!

Mai las-o in aia mea de over-landing ca in tara noastra, daca esti pe o coborare si nu calci frana la timp te proptesti in in gardurile localnicilor !

Ce kkt de over-landing dezbateti voi, acolo, pe feisbuc ?!?

Doar cativa au trecut granita spre Ucraina, spre Mongolia sau nitel prin Africa de Vest cun un 4x4 veritabil si acuma, restul viseaza si isi atribuie chestii pe care nu le vor face in viata lor ?!?

Hai sa fi putin decenti, macar in exprimare.....E dreptul si bucuria fiecaruia sa aspire, sa-si doreasca sa fie mai mult decat este, dar limita dintre sublim si penibil e mai fina decat lama de cutit.....

Daca ar spune ca se duc intr-o "expeditie", ar tusi, nu ? Ce plm....cand iti iei cort de tz mii euro, cum naiba sa nu numesti "over-landing" iesirea pana pe malul Dunarii la Giurgiu ?!?

Comentariu

• Acum fiecare cu aspiratiile lui, merge fiecare cat are bani de motorina, si daca nu iese un an...a strans bani sa mearga pana in Urali!
      Dar la mare nu e buna butelia?
      Viitorul e overlanding pe bicicleta!

Toyota LJ 70
      Transsylvania Off Road Club
      www.helpdani.eu

Comentariu

• Postat în original de Astral Vezi post

Daca ai ca asta din poza de mai jos, exact asa inca o mai am si eu !
        Din pacate, spirtul nu prea are putere calorica si am constatat asta cand am incercat sa fierb pe ea niste supe la plic si mai mult le-am mancat semi-calde, nicidecum fierte, dar, deh, dupa o zi de haladuiala pe poteci de munte cu rucsacul de ~25kg in spinare (aveam doua`j`de ani, alta spinare....), nu mai simteam nimic si tot ce imi doream era sa ma bag in cort la culcare !
        Ala e ...
        4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

• Postat în original de nessum Vezi post

Tabla striata de Al, nimic special! fac o poza mai traziu.
          Tabla ca tabla...eu de rama eram curios...garnitura aia de cauciuc sau ce-o fi?! Arata profi si e si util.
          multumesc
          "A bon entendeur, salut!"

Comentariu

• Postat în original de miklovan Vezi post

Tabla ca tabla...eu de rama eram curios...garnitura aia de cauciuc sau ce-o fi?! Arata profi si e si util.
            multumesc
            Cheder de Dacie, mie asa imi pare...

Comentariu

• Nu, nu e de Dacia, e un cheder din ceva material textil si cauciucat! Gasesti la metru in magazinele de bricolaj.
              Toyota LJ 70
              www.helpdani.eu

Comentariu

• Stiti cumva, masina mai este de vanzare ?

Comentariu

• Postat în original de user44 Vezi post
                  Stiti cumva, masina mai este de vanzare ?
                  Da, este de vanzare, suna-l pe numarul din anuntul de mai jos :
                  https://www.club4x4.ro/forum4x4/foru...nnibal-classic

Comentariu

• Postat în original de user44 Vezi post
                    Stiti cumva, masina mai este de vanzare ?
                    Salut!

Da, masina este de vanzare. Masina se poate vedea in Bucuresti.
                    Ma poti contacta pentru detalii la: 0773802141.

Toyota LJ 70
                    www.helpdani.eu

Comentariu

Procesare...
                    X

Sqreen | Runtime Application Protection