Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Toyota Landcruiser HZJ 70, conversie suspensie de la foi la elicoidale

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Am pus talere arc infiletate si amortizoare monotubulare cu compensatoare.Panhard obligatoriu reglabil.
    Fișiere atașate

Comentariu

Acum finalizez fata. Mai am de sudat suportul barii panchard pe sasiu si de repozitionat prinderile de sus ale amortizoarelor cu 8,5 cm mai sus decat pozitia originala.

Spatele e cu 4-link si e finalizat. A iesit totul super ok.

Fișiere atașate

Comentariu

Asa arata acum fara cocoasa aceea urata de pe plafon:
        Fișiere atașate

Comentariu

Treaba buna domnilor, faine lucrarile, numa bine am pe cine bate la cap pentru un viitor proiect!

Comentariu

Am cateva intrebari, daca ma poate ajuta cineva:

1. Exista kit de conversie de la arcuri lamelare la arcuri elicoidale (de la foi la arcuri, adica) pentru J7? Sau exista macar suportul arcurilor elicoidale? Daca da, se sudeaza de punte sau se prinde in suruburi? Ma intereseaza mai mult pentru puntea spate.
            2. Stie cineva ce modele de J73 au elicoidale fata+spate si ce modele au doar pe fata? Fara sa cunosc modelele prea bine, prima impresie e ca LJ7x au elicolidale fata+spate, BJ7x elicoidale doar fata, iar HJZ7x lamelare fata+spate.

Multumesc!

Comentariu

Greu proiect.Imi fac curaj să mă apuc de încă unul dar ca ăsta cu 4 link pe spate.Daca mai vrea cineva să între în combinație pentru confecționarea componentelor să-mi scrie sau să mă sune 0730636985,Emil.
              Dar mai bine poate se baga Max să ne facă, că vorba arabului:"Dacă japonezu știe, atunci să-l lasam pe japonez să facă "
              Ultima editare de Milan; 06.dec.2020, 01:01.

Comentariu

LC cu lamelare fata/spate are diferentiale de 9.5", sunt Hzj.uri dupa 2002 cu elicoidale fata dar diff de 8" f mic dar au planetare mai groase spate. Nu vad tehnic de ce nu elicoidale fata in loc de spate.

Comentariu

Procesare...
                X

Sqreen | Runtime Application Protection