Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Un calator prin lume are nevoie de ajutor


BABONE

Postări Recomandate

Am primit o veste destul de grea cu privire la un om caruia-i place sa calatoreasca si sa viziteze lumea...la picior.

 

mai multe detalii in link-ul de mai jos

 

http://lumeamare.ro/2010/09/29/alin-totorean-are-nevoie-de-ajutor/

 

sau pe blogul personal

 

http://alin-totorean.blogspot.com/

 

in speranta ca vom putea da o mana de ajutor....

 

va multumesc pentru timpul acordat si posibilul ajutor

 

cu stima

Babone, ma inclin

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Babone, sa-mi fie cu iertare ...de ce nu-ti deschizi tu man o fundatie de gasit gasit motorete la pitipoance, de vindecat oameni, de vandut toyote etc ...Gaseste-ti si tu un hobby ...si mai lasa mesajele astea "preluate" ...

 

PS- Sa nu iti inchipui ca nu stiu cat se chinuie un om care se lupta cu cancerul. Am doua cazuri in familie (forme rare si foarte grave) descoperite in ultimul an ... Rude foarte apropiate ... Facem ce putem sa luptam alaturi de ei ...Dar ce putem face mai mult? Stii cum se zice ... atat cat ti-e scris ...atat traiesti ... Clipa cand lumina se stinge ...nu se poate amana sau pacali ...din pacate ... (sper sa intelegi mesajul)

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Stii cum se zice ... atat cat ti-e scris ...atat traiesti ... Clipa cand lumina se stinge ...nu se poate amana sau pacali ...din pacate ... (sper sa intelegi mesajul)

Unii bolnavi au sanse de vindecare dar, de cele mai multe ori, se lovesc de problema costurilor tratamentului. Un exemplu este mai aproape decat crezi, crede-ma.

 

E inutil sa incercam sa-i ajutam? Pai atunci ce rost mai are forumul "Actiuni umanitare"? Stergeti-l si gata!

 

 

 

...si mai lasa mesajele astea "preluate" ...

De unde stii ca sunt preluate? De unde stii ca Babone nu-l cunoaste personal pe Alin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Imi pare rau pentru situatia lui Alin insa as prefera ca anunturile umanitare sa se limiteze la situatii care tin in mod special de membri comunitatii noastre. Altfel putem umple tot forumul cu multitudinea de cazuri de genul asta. Sunt convins ca sunt destule cazuri cu probleme si in comunitatea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Sensei, cand cineva intra pe forum DOAR cand are nevoie, fie la Mica Publicitate, fie pentru donatii, atunci asta spune altceva, nu crezi ?

Cam greu de spus cat intra fiecare user pe forum. Se poate afla cand a postat sau cand a intrat ultima data.

Sunt oameni care citesc totul din scoarta-n scoarta dar nu posteaza, motivele fiind diverse. Forumul este (sau ar trebui sa fie) un mijloc de relaxare sau de aflare a unor lucruri, nu o obligatie.

 

N-am nimic impotriva sa trebuiasca sa postezi de-un anumit numar de ori ca sa poti deschide un topic de vanzare sau unul umanitar, dar in cazul acesta ar trebui introdus un punct suplimentar in Regulament, care sa defineasca ecuatia.

 

Imi pare rau pentru situatia lui Alin insa as prefera ca anunturile umanitare sa se limiteze la situatii care tin in mod special de membri comunitatii noastre. Altfel putem umple tot forumul cu multitudinea de cazuri de genul asta. Sunt convins ca sunt destule cazuri cu probleme si in comunitatea noastra.

Daca asa se vor lucrurile nu-i problema, dar umblati la Regulament. Sa fie clar pentru toata lumea. Altfel intervine subiectivismul fiecaruia, iar de-aici o serie de discutii inutile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Senseiule ...mai presus de regulament e BUNUL SIMT al fiecaruia ...Nu trebuie umblat la regulament ptr orice cacat de situatie ... Asa cum zice si Max, actiunile umanitare ar trebui sa se rezume la acesta comunitate ...Ce legatura are domnul in cauza cu aceasta comunitatea? (inca o data ma repet - chiar imi pare rau de situatia celui care are asemenea probleme)

 

Omul cu problema il stiu stai fara griji ... da' asta nu inseamna ca trebuie de fiecare data sa-i permitem sa se cace pe forum si sa-i dam si hartie sa se stearga la cur ...

Si mai zice musiu Babone ca am eu ceva cu el ... :uameni

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Daca asa se vor lucrurile nu-i problema, dar umblati la Regulament. Sa fie clar pentru toata lumea. Altfel intervine subiectivismul fiecaruia, iar de-aici o serie de discutii inutile.

 

Sensei, nu e cazul ca sa modificam Regulamentul pt orice situatie aparuta.

Spune-mi te rog cum ar fi ca sa iau miile de anunturi de genul asta de pe net si sa deschidem cate un topic pt fiecare? Ori aici, ori pe forumul vostru.

 

Ce e rau in a ne limita la cazurile oamenilor din comunitatea 4x4 sau la actiunile intreprine de acestia asa cum s-au intamplat atatea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Musiu Babone ...

"OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE" iti suna cunoscut?

La umanitara de craciun ai scris ca o sa ajungi ... si nu ai venit ...

 

De ce m-am enervat pe tine? Ai bagat aici pe forum un "motiv scuza" ... ptr prosti ... iar dincolo pe alt forum ai scris ca tocmai ai fost la o plimbare cu motorul ... Concluzia: ne-ai mintit si nici macar nu ai stiut sa ne minti frumos ...

Uiti ca am ochi sa vada ce e de vazut ...

 

Cum spuneam mai sus ... stiu f bine ce inseamna lupta cu boala ... si nu trebuie sa-ti pui cenusa in cap ptr asta ... si nici sa-ti atragi privilegii.

 

Ca sa intelegi mai bine acest mesaj: vei fi tolerat atata timp cat te implici activ pe acest forum si nu vi cu tot felul de mesaje ... care sa ne scoata din sarite (s-a furat motor, vand, nu mai vand samd)...Din ce vad eu tu doar cauti polemici si scandal si in ciuda faptul ca si Max ti-a explicat ce si cum continui sa enervezi cu explicatiile tale inutile... Asta il poti considera un ultimul avertisment ... La prima abatere ... aripi de albinuta ...si zbori inalt si cu bolta de aici ...:y

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Yonutz, daca imi permiti sa te corectez, actiunea umanitara unde nu am putut participa a fost de PASTI , unde eu nu am ajuns deoarece am participat cu moto la o alta actiune , un mars de protest pentru cei 2 motociclisti care au murit din cauza gropilor din bucuresti. Tot plimbare se poate numii.

 

Nu incerc sa atrag privilegii sau sa-mi pun cenusa in cap, prin acest topic, insa stiu ce inseamna sa dai 2000 euro / luna ptr niste nenorocite de medicamente, pe care nu ti le da statul roman si fara de care nu as fi reusit sa traiesc pana acum sa ma pot contraria cu dumneata pe acest subiect.

 

Nu cer tolerare sau indulgenta.

Un forum este deschis tuturor, indiferent ca se implica sau nu, ca participa la baute / gratare / actiuni umanitare / iesiri / and stuff.

 

In momentul de fata nu mai am masina 4x4, ce sa fac sa-mi sterg contul dupa forum?

 

declar topicul inchis,

multumesc ca iar m-ati luat de urechi.

ptr a evita aceasta discutie inutila, ptr cine doreste sa ma certe ma poate gasii pe telefonul mobil. 0723.040.287 Gabone.

 

cu stima si respect.

In viata este bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

OMUL DE ONOARE DOAR O VORBA ARE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un calator prin lume are nevoie de ajutor

 

Dintr-o gresala tehnica in loc sa citez un mesaj de-a lui Babone de mai sus, l-am editat. Imi cer scuze pt asta, sa nu intelegeti ca am sters intentionat ceva.

 

Babone zicea:

 

ON TOPIC:

eu am intrat aici pe forum , auzind la un moment dat ca aceasta comunitate, fantastic de draga mie, a facut ceva donatii la o casa de copii ceva legat de un preot si am ramas stupefiat de marinimia eforturilor si darnicia dumneavoastra.

 

eu intreb: Ce legatura are acel preot cu aceasta comunitate????

 

Au mai fost si alte actiuni umanitare, unde domnul Yonutz, a tinut sa-mi scoata ochii cu doo dejte ca nu am putut ajunge.

 

Ce legatura aveau oamenii aia amarati cu aceasta comunitate???

 

Raspunsul meu:

 

Aceste situatii se refera la actiuni initiate si organizate de catre membri ai acestui forum. Actiuni studiate si pregatite dinainte, cazuri verificate dinainte.

 

 

Daca anuntul e o tzeapa (am patit-o personal) iar noi dam girul prin promovarea lui pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare