Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Ajutor off road!!!


Postări Recomandate

Orice stire despre oameni ramasi pe coclauri la care autoritatile nu pot ajunge, va rog sa anuntati aici! Avem mobilele setate sa primim imediat mesajele la acest topic! Rog moderatorii sa seteze pt a receptiona apelurile!

Rog sefii de cluburi din judete sa organizeze asa zise echipe de interventie, adica pe nume, pt a putea fi postate aici si in functie de incident sa putem reactiona rapid si cu eficienta!

Este o idee stralucita a lui worldscape care poate salta imaginea miscarii offroad, nepunand la socoteala salvarea celor aflati la ananghie!

In general va fi vorba despre grupuri de copii ramase iarna prin cine stie ce tabere peste care a nins brusc si abundent, oameni care au fost izolati din cauza calamitatilor si, in special, pentru orice ajutor care necesita masini si oameni heavy-duty!

Ii rog pe voluntari sa precizeze daca au si instrumente de localizare la bord, adica GPS.

 

 

*** Intre timp lista celor care pot ajuta in situatie de urgenta a fost centralizata de @Sclipici si o adaug aici in primul post pt a fi la indemana :

Ajutor OFF ROAD-14.12.10.doc

Editat de Astral

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

* editat de bullbar

 

Bucuresti si Ilfov!

Platforma + toate accesoriile necesare ptr recovery!

0743 122 225

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Baieti, felicitari pentri initiativa! Ma bucur ca se aduce in discutie din nou aceasta tema, indelung dezbatuta,daca va mai aduceti aminte, pe forumurile "mai vechi" - rog pe cei care au participat si atunci la discutii sa-si impartaseasca opiniile si cu utilizatorii mai noi ai forumului.

Din cate stiu a existat acum cativa ani o initiativa care a apartinut lui Gabi Nicolae, de a infinta un asemenea serviciu de recovery care nu s-a mai materializat, din diferite motive. Deci ideea nu e noua, dar poate acum, cu oameni noi si forte proaspete se va putea face ceva.

Nu uitati ca azi iarna mie personal mi-ar fi prins foarte bine asa ceva, cand am ramas blocat in munte cu masina si ne-a recuperat Salvamontu' - deci nu ma judecati gresit.

Nissan Terrano II SGX - 2.4i - 1994- SWB - Strajerul

NISSAN DRIVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Domnilor va rog sa-mi permiteti sa va moderez posturile! Va rog sa ma lasati sa fac asta pt ca aici este nevoie doar de date. Precise, exacte si punctuale! Sper sa nu va suparati pe mine. Am sa grupez datele pt a servi celor care au nevoie.

 

Multumesc anticipat!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Sper sa fi inteles eu bine ce vrea fostul coleg Petre :twisted: (stie ca sunt suparat ca nu mai este coleg cu mine).

Daca am inteles bine, nu este vorba doar de recuperat membri offroad ce raman prin munti ci si de intervenit in "salvari umanitare" din zone inundate, alunecari de teren, inzapeziti.. etc.

Sper sa fi inteles bine si daca da, este pt o mai exacta intelegere a dorintei initiatorului.

Daca nu scuze.

Petre, ai numarul meu, daca pot ajut. Daca nu pot, .. nu pot.

... undeva, candva, altundeva...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

*editat de bullbar

 

 

Valeni de Munte, Cheia, spre Buzau si oriunde ajutam si noi.

 

Tractor, un hamster, 2 cai

 

0741989024- Mihail

From all the things I've lost, I miss my mind the most [Mark Twain]

Land Rover - Discovery 2 (Largareta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Eu v-as propune sa facem o singura lista pe judete si un parteneriat cu: Politia Romana, Inspectoratul General ptr Situatii de Urgenta, SMURD, Serviciile de Salvamont si Pompierii (divizia descarcerare)! Este benefic ptr miscarea offroad din Romania si este timpul ptr un astfel de parteneriat! Parerea mea ...

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Eu v-as propune sa facem o singura lista pe judete si un parteneriat cu: Politia Romana, Inspectoratul General ptr Situatii de Urgenta, SMURD, Serviciile de Salvamont si Pompierii (divizia descarcerare)! Este benefic ptr miscarea offroad din Romania si este timpul ptr un astfel de parteneriat! Parerea mea ...

 

OffTopic

 

Pai tocmai asta vrea Bullbar sa faca dar ... ne mobilizam cam greu.

Viata e scurta si plina de KKT

Samurai 2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

HEM (Razvan C)-O740112707 Bucuresti -Ilfov , cateodata Targoviste Aninoasa.

Masina inca in pregatire-dar in scurt timp gata -oricand inca 2-3 masini din Kamikaze.

Fliper -KDJ 90 cu peste 200 de caluti:old
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Busu-le ...ideea e a lui worldscape ...Bullbar a dezvoltat-o si a "pus-o pe hartie" si centralizeaza datele ...Toate astea au un singur tel - lobby la imaginea offroadului romanesc inainte de a intra in ilegalitate si acest sport! Ptr asta trebuie parteneriate ... Acu intelesesi ideea? :h5

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

Busu-le ...ideea e a lui worldscape ...Bullbar a dezvoltat-o si a "pus-o pe hartie" si centralizeaza datele ...Toate astea au un singur tel - lobby la imaginea offroadului romanesc inainte de a intra in ilegalitate si acest sport! Ptr asta trebuie parteneriate ... Acu intelesesi ideea? :h5

 

Stiam si ca este ideea lui Worldscape si ceea ce incearca Bullbar sa faca si sper din tot sufletul sa si reusheasca.

Oricum imediat ce-mi pun mashina la punct ma bag si eu pe lista.

Viata e scurta si plina de KKT

Samurai 2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: AJUTOR OFF ROAD!!!

 

in cautarea copilului de la RANCA, a sarit in ajutor echipa de interventii a BGS coordonata de Rasty ( pentru cine nu stie, este organizatorul etapei de la BUCOVINA !!!

 

Toata stima baieti, cinste voua !!

 

baieti, daca vreti sa faceti ceva pentru miscarea OffRoad, ar fi bine sa ne organizam serios.... ca in Ilfov, mai subtire cu necesitati de ajutor....

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a resetat ca important acest subiect

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare