Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Un coleg din Grecia ne cere ajutorul


mihaituk

Postări Recomandate

Un coleg offroader din Grecia, venit intr-o mica excursie a ajuns in seara aceasta la Sibiu si m-a contactat telefonic rugandu-ne sa il ajutam in urmatoarea problema:

 

Trecand ieri prin Bucuresti la sosirea in tara i s-a defectat reductorul (nu stiu inca detalii tehnice) si a fost nevoit sa lase Patrolul in fata hotelului, venind mai departe cu colegii lui cu alte masini. Ar dori ca la intoarcere spre Grecia sa il ajutam cu o varianta de transport pe platfirma, pe ruta Bucuresti - Ruse, de unde va trece granita pe roti (pe distante scurte merge) iar de acolo sa caute o alta platforma pentru traversat Bulgaria.

Daca este cineva disponibil vineri in jurul pranzului sau char sambata va rog sa imi dati de stire sa ii pot da numarul de telefon.

Banuiesc ca o varianta de transport Bucuresti - Atena este destul de utopica, dar daca cineva are o idee, omul este deschis la dialog.

 

multumiri anticipate.

:h5

T O Y O T A

OFFROAD CLUB SIBIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

Despre ce masina e vorba? Si la ce ii trebuie reductor pe asfalt?

Costul unei platforme Bucuresti-Atena cred ca depaseste cu mult costul reparatiei masinii prietenului tau. Spune-ne despre ce masina e vorba si sa vedem cam ce solutie se gaseste.

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

...si a fost nevoit sa lase Patrolul in fata hotelului...

 

Despre ce masina e vorba? .

 

A zis bre omu' :grin:

Scump si prost am tot vazut. Ieftin si bun NU EXISTA! :grin:

Prahova 4x4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

spune-i sa mearga numai cu a 4-a si asta este. la modelul lui este cunoscuta slabiciunea pinioanelor vitezei a 5-a. un schimb de ulei si poate ajunge pe roti la atena.

Cînd te-ai nascut, tu ai plîns, iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

Am vb si eu cu omu, Patrol Y61 motor 3.0 ...asta e problema ... DOAR, nu ii intra in a 5-a! Asa i-am zis si eu ca era saracu disperat ... Acum multi ani, masinile nu aveau 5 viteze si mergeau f bine si in 4. :grin: Totusi vineri o sa ne uitam (ca mata in calendar :ha:) la masina lui si daca nu are alte probleme ...la fel o sa-l sfatuim sa o taie usurel catre casa ... :grin:

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

mai zicea ca aude un zdranganit si cand e in punctul mort, iar cand baga a 5-a nu se mai intampla nimic, adica nu are tractiune deloc.

lui ii este teama de rulmenti stricati care pot sa dea in altele. daca ar fi un pinion bulit ar fi mai simplu.

vineri se vor mai lamuri treburile.

T O Y O T A

OFFROAD CLUB SIBIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

M-am intalnit azi de dimineata cu baietii ... Zdranganitul s-ar parea ca e de fapt de la volanta si e permanent. In rapoartele mici se aude mai incet.

 

Cand masina e pe liber zdrangane si uruie. Cand o pui in rapoartele 1-4 (pe loc) zdrangane si uruie dar fin. In a 5-a zdragane si da sa se rupa.

 

Masina se va pune maine dimineata pe platforma cu amabilitatea colegului de forum Columbianu si va lua drumul Greciei, in lipsa unei solutii rapide (lipsa de piese si buget mic).:tk:cl

consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un coleg din Grecia ne cere ajutorul

 

M-am intalnit azi de dimineata cu baietii ... Zdranganitul s-ar parea ca e de fapt de la volanta si e permanent. In rapoartele mici se aude mai incet.

 

Cand masina e pe liber zdrangane si uruie. Cand o pui in rapoartele 1-4 (pe loc) zdrangane si uruie dar fin. In a 5-a zdragane si da sa se rupa.

 

Masina se va pune maine dimineata pe platforma cu amabilitatea colegului de forum Columbianu si va lua drumul Greciei, in lipsa unei solutii rapide (lipsa de piese si buget mic).:tk:cl

 

va multumesc si eu in numele grecului. mare ghinion sa te prinda asa ceva pe meleaguri straine.

 

:tk Ionut si Co.

T O Y O T A

OFFROAD CLUB SIBIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare