Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

transport caine germania

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• transport caine germania

Am nevoie de un transport PENTRU un caine de vanatoare rasa Plott Hound, din Germania de la Rostock la Cluj sau oriunde in Romania.
    Ultima editare de Astral; 28.feb.2018, 19:48.

Re: transport caine germania

Recomand transportul cu avionul.
    Eu am transportat doua pisici din Bucuresti la Stuttgart, una in cala si alta in cabina sub scaun, cu Blue Air si am platit cca 350ron pentru cea din cala si cca 100ron pt cea din cabina.
    Avantajul fata de transportul rutier este durata mica de stres, cca 4 ore in total, 2 ore zborul plus 2 ore asteptarea pt imbarcare si recuperarea.
    Animalele sunt transportate in compartimente speciale, incalzite si presurizate.
    Este nevoie totusi de o cusca abilitata IATA si pentru orice export de animale este necesar pasaportul acestora, vaccinarea antirabica cu cel putin doua saptamani inainte si viza medicului veterinar pe pasaport si desigur cipul de identificare European.
    Exista si firme de transport animale cu microbuze si soferi specializati in intretinerea animalelor dar durata de calatorie este mare si transportul este saptamanal sau mai rar.
    Ultima editare de Pleampa; 01.mar.2018, 07:35.
    S. Maugham: „Psihologia proletarului este următoarea: cu cei mari este slugarnic, celor mici li se pişă în cap.“

Comentariu

Procesare...
    X

Sqreen | Runtime Application Protection