Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BULLBAR - ESTE LEGAL?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: BULLBAR - ESTE LEGAL?

Vedeti: cel lovit de masina cu bullbars ... o mana aici, picorul colo, creierii imprastiati ..., pe cand cel lovit de masina fara bullbars ... parca-i viu!
    4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Cei de la RAR se iau doar de bullbar sau si de praguri, ca doar nu vine pietonul din laterala sa dea peste tine?

Comentariu

O cunostinta a fost respinsa ptr. un BULLBAR (la o Identificare) in Bucuresti acum vre'o 3 luni.
        Atunci m'am mirat. Am crezut ca i'a placut prea mult inspectorului Bullbarul si il dorea.

Acum citesc ca nu prea sunt acceptate, desi pe strada sunt cu sutele.
        Noroc ca Politia inchide ochii.
        Ultima editare de Astral; 14.ian.2013, 00:31.

Comentariu

Postat în original de stelea Vezi post
          Vedeti: cel lovit de masina cu bullbars ... o mana aici, picorul colo, creierii imprastiati ..., pe cand cel lovit de masina fara bullbars ... parca-i viu!

foarte tare,
          scuze off topicul ...
          take care of your "yota" and your "yota" will take care of you ....

Comentariu

Sa reinviem postul .
            Daca stie careva sa imi raspunda , i-as ramane pe veci recunoscator ( eu nu promit beri , ca-s persoana serioasa si fac numai promisiuni pe care le pot onora ) :
            - am citit prin postul acesta si nu a reiesit nimic concret dar , sunt curios daca se permite modificarea unei bare ( ptiu , era sa scriu bari - ma taxa 'Hastralul de nu ma vedeam ) originale ? Adica vreau sa stiu daca exista vreo lege sau regulament RAR ,care sa specifice in ce masura este acceptata modificarea ( nu schimbarea integrala ) a unei bare fata a unui autoturism ?
            Eu as dori sa modific bara de la masina mea . nu chiar pe cea de pe masina dar as cumpara una din dezmembrari si mi-as incerca talentul artistic pe dansa .
            Nu vei fi judecat niciodată de un om mai bun ca tine. Cei care judecă îşi urăsc, de fapt, propriile greşeli şi neputinţe.

Comentariu

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...-omologate-RAR

acuma depinde si pe cine găsești la RAR, sunt capricioși la modificările frontale care atrag atenția
              www.calauzaoffroad.ro/

Comentariu

Postat în original de dacuBurebista Vezi post
                http://forum.club4x4.ro/showthread.p...-omologate-RAR

acuma depinde si pe cine găsești la RAR, sunt capricioși la modificările frontale care atrag atenția
                am fost oprit de rar si politie si singurul lucru de care s-au legat au fost rotile , de monstruozitatea de bara+bullbar nu au zis nimic ...inca mi-a cerut voie inspectorul de la rar sa se urce pe bara pt a putea citi seria ca era pitic :)
                Natural Disaster Response Operations

Comentariu

Postat în original de timberland0910 Vezi post
                  am fost oprit de rar si politie si singurul lucru de care s-au legat au fost rotile , de monstruozitatea de bara+bullbar nu au zis nimic ...inca mi-a cerut voie inspectorul de la rar sa se urce pe bara pt a putea citi seria ca era pitic :)

...si inca mai ai Certificatul de inmatriculare ?

Daca DA nu cred ca vrei sa dezvoltam subiectul ...

trebuia sa verifice seriile ca sa vada unde te incadreaza In cazul seriilor poti ajunge foarte usor si rapid in postura de infractor
                  Ultima editare de alin-jeep; 18.feb.2016, 11:47.

Comentariu

Postat în original de alin-jeep Vezi post

trebuia sa verifice seriile ca sa vada unde te incadreaza In cazul seriilor poti ajunge foarte usor si rapid in postura de infractor
                    ce vrei sa spui ?
                    Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
                    Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
                    Natura si aventura

Comentariu

Pai seriile exista si sunt bune , la motor e alta serie dar e trecuta si aia in carte :D

si DA mai am talonul nu vad de ce sa nu il mai am ...dezvolta te rog , chiar is curios despre care serii e vorba
                      Ultima editare de timberland0910; 18.feb.2016, 22:05.

Comentariu

Postat în original de timberland0910 Vezi post
                        Pai seriile exista si sunt bune , la motor e alta serie dar e trecuta si aia in carte :D

si DA mai am talonul nu vad de ce sa nu il mai am ...dezvolta te rog , chiar is curios despre care serii e vorba
                        ...nu-ti dori sa dezvolt

Comentariu

...nu-ti dori sa dezvolt
                          acuma ai vazut si tu unde e seria la y60...o cautau si azi daca nu le ziceam unde e...tot sunau la rar si aia ziceau ca trebuie sa fie in spate pe sasiu ca la pajero :D ..cu ocazia asta ca m-au oprit au mai invatat un lucru : unde se afla seria la y60

Comentariu

• Am trecut prin R.A.R. de doua ori (o data la Pitesti, o data la Targoviste) cu GRILL GUARD, scari din teava si 8 proiectoare (4 pe plafon 4 pe grill guard) ... Absolut nicio problema, nimic ... De uitat se uitau, dar de zis n-au zis nimic. De respins, m-au respins pentru lipsa noxe si lambda depasit, dar asta e alta poveste
                            4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Procesare...
                            X